تبلیغات
رز قرمز - کمیته امداد برای ازدواج دختران کشورهای دیگر جهیزیه تهیه می کند!


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :رز
تاریخ:جمعه 29 آبان 1388-09:53 ق.ظ

کمیته امداد برای ازدواج دختران کشورهای دیگر جهیزیه تهیه می کند!

حسین انواری سرپرست كمیته امداد، در باره كمك كمیته امداد به دختران دم بخت در كشورهای خارجی گفته است:"جهیزیه دادن كمیته امداد به دختران دم بخت برخی از كشورها نه تنها هزینه نیست بلكه یك نوع سرمایه گذاری برای ایران به حساب می آید."
 
سرپرست كمیته امداد در گفتگو با خبرگزاری كار ایران، هدف این كمیته را جلوگیری از ایجاد مفاسد اجتماعی در این كشورها دانسته و می گوید برای همین كمیته امداد، فرهنگ ازدواج را ترویج می كند و بخشی از جهیزیه دختران آن كشورها را تامین می كند.
 
از نظر آقای انواری، كمك های كمیته امداد انتقال فرهنگ و الگوی جمهوری اسلامی است و "جمهوری اسلامی ایران از دیپلماسی كمیته امداد كه در واقع نوعی دیپلماسی حمایتی است بسیار بهره می برد."
 
كمیته امداد از نهادهای حمایتی و بنیاد های خیریه در ایران است كه سی سال پیش بعد از انقلاب به دستور آیت الله خمینی بنیاد گذار جمهوری اسلامی در اسفند ماه سال 1357 با هدف حمایت از محرومان و مستضعفان تشكیل شد.
 
این نهاد هم اكنون زیر نظر آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران اداره می شود و رئیس آن نیز از سوی وی تعیین می شود. بخش عمده ای از بودجه این نهاد از طریق دولت و بخشی نیز طریق كمك های مردمی و وجوه شرعی تامین می شود.
 
بنابر گزارشهای رسمی، این نهاد حمایتی هم كانون چهار میلیون 600 هزار نفر را در ایران تحت پوشش دارد.
 
كمیته امداد در سالهای اخیر در كشورهای لبنان، سوریه، تاجیكستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، عراق بسیار فعال بوده است
 
بخشی از فعالیت های كمیته امداد به كمك هایی مربوط می شود كه هدف آن خارج شدن از فقر است. روش كار كمیته امداد به این شكل است كه از طریق كمك های مالی و آموزشی، خانواده های فقیر به مرحله ای برسند كه نیازی به كمك های دیگران نداشته باشند.
 
 
 
فعالیت های خارجی كمیته امداد
 
كمك های كمیته امداد منحصر به داخل ایران نبوده و در كشورهای دیگر نیز فعالیت دارد. هیچگاه گزارش دقیقی از این فعالیت ها منتشر نشده اما گزارشهای موردی نشان می دهد كه كمیته امداد در طول سی سال فعالیت خود در كشورهای لبنان، سوریه، تاجیكستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، عراق بسیار فعال بوده است و در برخی كشورها از جمله كومور نیز سیرالئون فعالیت داشته است. این نهاد در كمك به فلسطینی ها نیز فعال بوده است.
 
بنابر گزارش كمیته امداد، كه در سایت این نهاد منتشر شده است، این كمیته در لبنان بیشتر از دیگر كشورها فعال بوده است . این نهاد در لبنان بیشتر از 16 هزار نفر را تحت پوشش دارد و در سال 1385 این نهاد در لبنان بیشتر از 14 میلیارد تومان (15 میلیون و 364 هزار دلار) در آن كشور هزینه كرده است. این هزینه ها علاوه بر مستمری ماهانه به فقرا، هزینه های درمانی، ازدواج و كالاهای غیر نقدی در بر می گیرد.
 
كمیته امداد وام هایی را نیز به صورت قرض الحسنه به شهروندان لبنانی پرداخت می كند.
 
در سال 1385 خورشیدی بیشتر از چهار هزار دانش آموز، دانشجو و طلبه لبنانی تحت پوشش كمیته امداد بوده اند.
 
بعد از لبنان، كشور همسایه اش سوریه یكی از پایگاه های كمیته امداد به حساب می آید. بنابر گزارش كمیته امداد، این نهاد در سال 1385 حدود 880 میلیون تومان (957 هزار و 242 دلار) در سوریه هزینه كرده است. این هزینه ها علاوه بر مستمری ماهانه به فقرا، هزینه های درمانی، ازدواج و كالاهای غیر نقدی در بر می گیرد.
 
كمك به ساخت و تعمیر مسكن، پرداخت وام قرض الحسنه، كمك به ازدواج، كمك های درمانی و آموزشی از جمله فعالیت های كمیته امداد در سوریه است.

 

 

کمک به كشورهای همسایه


تعداد افراد تحت پوشش كمیته امداد در جمهوری آذربایجان 27 هزار 800 نفر اعلام شده و این نهاد در سال 1386 كمك های موردی نیز در اختیار بیشتر از 15 هزار نفر قرار داده است. هزینه سال 1386 این نهاد در جمهوری آذربایجان، بیشتر از دو میلیارد تومان (2 میلیون و 211 هزار دلار) بوده است.
 
این نهاد علاوه بر كمك های نقدی، مقادیر زیادی روغن، ماكارونی، برنج، قند و شكر، پودر رختشویی، انواع زیر انداز(فرش و موكت)، یخچال، اجاق گاز بین نیازمندان توزیع كرده است.
 
افراد تحت پوشش كمیته امداد در تاجیكستان هم اندازه جمهوری آذربایجان است و در این كشور نیز نزدیك به 28 هزار نفر را زیر پوشش دارد. این نهاد در سال 1386 بیشتر از یك میلیارد و 200 میلیون تومان ( یك میلیون و 341 هزار دلار) در این كشور هزینه كرده است.
 
فعالیت كمیته امداد در افغانستان با فراز و نشیب هایی همراه بوده و فعالیت این نهاد در دوره ای به دلیل افزایش درگیری های داخلی متوقف شده و بعد دوباره از سر گرفته شده است.
 
بنابر گزارش سال1386، این نهاد 21 هزار 700 نفر را در افغانستان تحت پوشش داشته كه بیشتر شامل بی سرپرست ها، معلولان، از كارافتادگان و سالمندان بوده اند اما غیر از این نیز نزدیك به 3500 نفر به صورت مورد كمك های نقدی دریافت كرده اند و هزینه های درمانی و فرهنگی و غذایی و ازدواج آنها تامین شده است.
 
آمار رسمی كمیته امداد نشان می دهد كه در سال 1386 این نهاد یك میلیارد و 100 میلیون تومان ( یك میلیون و 232 هزار دلار) در افغانستان هزینه كرده است.
 
هزینه های كمیته امداد در چند كشور در طی یك سال :

لبنان:                                   15 میلیون و 364 هزار دلار
سوریه:                                 957 هزار و 242 دلار
جمهوری آذربایجان:                 2 میلیون و 211 هزار دلار
تاجیكستان:                          1 میلیون و 341 هزار دلار
افغانستان:                            1 میلیون و 232 هزار دلار
عراق:                                   1 میلیون و 560 هزار دلار

عمده فعالیت های این نهاد در كابل و مزار شریف، هرات و زرنج متمركز بوده و علاوه بر كمك های نقدی، به نیازمندان اجاق گاز، فرش و زود پز نیز داده شده است.
 
كمیته امداد در اكثر كشورها وام نیز پرداخت می كند و اكثر این وامها قرض الحسنه است و در افغانستان نیز مبالغی برای ایجاد واحدهای دامداری و كشاورزی پرداخت شده است. این نهاد حمایتی در این كشور چند كارگاه آموزشی نیز برای خودكفایی نیازمندان در زمینه خیاطی، گلدوزی، رایانه، لوله كشی، برق مكانیك نیز برگزار كرده است.
 
بنابر گزارش كمیته امداد، در سال 1386 در افعانستان بیشتر از 8 هزار دانش آموز و 189 دانشجو تحت پوشش كمیته امداد قرار دارند.
 
این نهاد در سال 1386 بیشتر از 34 میلیون افغانی، (نزدیك به 682 هزار دلار) از محل كمك های مردمی و وجوه شرعی در افغانستان درآمد داشته و آن را در اختیار نیازمندان قرار داده است.
 
 
 
 
 
آمار روزنامه اندیشه نو
 
 
بعد از آنکه برخی از آمار و ارقام کمک‌های نقدی دولت نهم در سایت‌های اینترنتی منتشر و ای میل به‌ای میل ارسال شد، روزنامه «اندیشه نو» نیز در اقدامی بی سابقه این آمار و ارقام را منتشر کرد.
در این گزارش مشخص شده است که دولت نهم تا آغاز سال 88 نزدیک به پنج میلیارد دلار به کنیا کمک مالی کرده است و همزمان دست کم به تاجیکستان مبلغ 500 میلیون تومان، به زیمبابوه دو میلیون دلار و وعده 39 میلیون دلار دیگر، به نیکاراگوئه 350 میلیون دلار، به افغانستان 100 میلیون دلار، به لبنان 125 میلیون دلار، به سریلانکا یک میلیارد و 950 میلیون دلار وام بی‌بهره، به بولیوی وام 225 میلیون دلاری و... کمک مالی کرده است که به استناد اخبار منتشر شده این کمک‌های مالی به این اعداد خلاصه نشده است. مثلاً بنا به گزارش «هانس روله» روزنامه‌نگار و رئیس پیشین ستاد برنامه ریزی وزارت دفاع آلمان، تاسیسات هسته‌ای سوریه با سرمایه‌گذاری ایران ساخته شده است.
در ادامه اقداماتی از این دست است که کمیته امداد وعده می‌دهد برای دختران دم بخت پنج کشور فقیر، جهیزیه تهیه خواهد کرد.
 
 
 
 
بازسازی حرم امامان شیعه
 
فعالیت این نهاد حمایتی در عراق در شهرهای كربلا، نجف، كاظمین، كوت، بصره و میسان متمركز بوده است. بنابر گزارشها، این نهاد بیشتر از 19 هزار نفر را در این كشور تحت پوشش دارد.
 
در این كشور علاوه بر كمك های غیر نقدی نظیر روغن، پودر رختشویی، چرخ خیاطی، موكت، لباس، كمك های درمانی و جهیزیه و ازدواج در اختیار نیازمندان قرار داده است.
 
بنابر گزارش سال 1385، كمیته امداد علاوه بر كمك های غیر نقدی بیشتر از یك میلیون و 560 هزار دلار در عراق هزینه كرده است.
 
این نهاد همچنین برای بازسازی حرم امامان شیعه كه در بمب گذاری ها آسیب دید بیشتر از یك میلیارد و 100 میلیون تومان كمك در داخل ایران جمع آوری كرد تا آن را صرف بازسازی حرم امامان شیعه كند.
 
 
 
 
انتقادات بعضی از کوردلان از کمک های خارجی کمیته امداد !
 
انتقادهایی نیز نسبت به فعالیت های كمیته امداد در خارج مطرح بوده است زیرا برخی بر این باورند كه كمیته امداد به جای دادن كمك نقدی و غیر نقدی به دیگر كشورها، بهتر است آن را صرف خانوارهای ایرانی كند و چراغی كه به خانه رواست به مسجد حرام است.
 
اما آقای انواری می گوید:"اگر چنین شعاری سر داده شود همه دستگاه های كارگزاری خارج باید تعطیل شوند."
 
به گفته سرپرست كمیته امداد، بسیاری از دستگاه های كشور نظیر وزارت خارجه و سازمان ارتباطات اسلامی هزینه های بسیار زیادی صرف سیاست های جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی می كنند و با این نگاه باید همه این فعالیت ها تعطیل شود.
 
از نظر آقای انواری كه از سوی آیت الله خامنه ای به عنوان سرپرست كمیته امداد انتخاب شده، می گوید كمیته امداد "اگر هزینه ای می كند برای كار فرهنگی است، برای این كه تهدیدات نسبت به نظام جمهوری اسلامی را خنثی كند."

 

 

 

منابع خبر:

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=57342

http://www.havades.ir/News.asp?nid=6206

http://norooznews.ir

http://www.sarmayeh.net/ShowNews.php?52197

 

 

عکسهای مرتبط :

 

 

 

بدون شرح

 

79387-2008-7-8-9-59-20.gif

 

نینا

 

Nouraki02.jpg

 

 

 

وی+زمین+خوابیده+و+گدائی+میکند..jpg

3.jpg

 

 

بازهم دست برد به صندوق صدقات -حتی از صندوق 3 لایه ای

چرا ؟!

 

 

556698-2008-7-8-9-46-28.gif

 

 

نمونه ای از کمک های داخلی کمیته امداد

 

komiteh (2).JPG

 

 

 

گر گدا معتبر شود از خدا بی خبر شود

 

n00007689-r-b-001.jpg

 

با وجود نرخ بیکاری17 درصدی، خط فقر 850 هزار تومانی و نرخ تورم 22 درصدی، دولت نهم در آستانه ورود به دولت دهم، همچنان بر کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود به کشورهای بی نام و نشان، تاکید می‌کند.

طبق آمار و اسناد منتشر شده از سوی دولت نهم در سال 88، خط فقر 850 هزار تومان اعلام شده است درحالی که حداقل حقوق کارگران 250 هزار تومان اعلام شد. فاصله میان این دست مزدها و خط فقری که از سوی همین دولت اعلام شده، چه می‌شود؟ آیا کمیته امداد با مستمری‌های 35 و 50 هزار تومانی خود آنها را پر می‌کند یا این افراد که در آمار سالانه وزارت کار دولت نهم، جزو «شاغلان» محسوب می‌شوند، به دلیل «شاغل بودن» نمی‌توانند تحت پوشش این کمیته قرار گیرند؟

هم اکنون آمار اقتصاددانان غیردولتی و کارشناسان خط فقر، دست کم 15 میلیون ایرانی زیر خط فقر را نشان می‌دهد.
بنا به آمار اقتصاددانان مستقل میزان بیکاری در ایران 17 درصد و میزان تورم بنا به اعلام بانک مرکزی ایران 4/22 درصد و بنا به تحلیل اقتصاددانان مستقل بیش از 30 درصد است و با این وجود تا کمتر از یک سال پیش وزیر رفاه دولت نهم اکراه داشت که «خط فقر» را اعلام کند.

به نوشته «سرمایه»، با اینکه اخبار انتقادی منتشر شده در آستانه انتخابات دهم، که مبین اعداد و ارقام نجومی حمایت‌های مالی دولت نهم به کشورهایی چون لبنان، بولیوی، کنیا، زیمبابوه، نیکاراگوئه و... موجی از انتقادات را علیه این دولت برانگیخت، اما هنوز برخی دستگاه‌ها مانند کمیته امداد همسو با سیاست دولت نهم با انتشار اخباری مانند تهیه جهیزیه برای دختران دم بخت کشورهایی چون «کومور» نشان می‌دهد این دولت گوش شنوایی نسبت به انتقادهای مردمی ندارد و قصد دارد همچنان بر محور برنامه‌های از پیش تعیین شده خود حرکت کند.

به علت اهمیت موضوع از مدیران این کلوب درخواست دارم این بحث به صورت اولویت دار ارائه شود

 
/body>

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس