تبلیغات
رز قرمز - رنگ قرمز


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :رز
تاریخ:پنجشنبه 17 دی 1388-12:33 ق.ظ

رنگ قرمز

قرمز قدرتمنداست. قرمز به فضا عمق می‌بخشد. رنگ قرمز در چیدمان یك خانه ارزشی برابر با طلا را دارد.
                                                گالدوانی والنتینو- طراح مد

همه چیز در مورد رنگ قرمز
همه چیز در مورد رنگ قرمز

رنگ قرمز رنگ شور و عشق و آرزوست. قرمز احساسات را فعال می‌كند و شادی و نشاط را در انسان بر می‌انگیزد و در این زمینه هیچ رنگی قدرت قرمز را ندارد. قرمز مثل آتش گرم است.

طیف های مختلف رنگ قرمز، حالات گوناگونی را خلق می‌كنند و بسیار آشكارا و محسوس فضا را به یك فضای رمانتیك و عاشقانه و یا به یك فضای شیك و رسمی مبدل می‌سازند.

قرمز رنگ بسیار هوشیاری است زیرا نظرها را به سرعت به خود جلب می‌كند. قرمز رنگ و نماد عشق است و رنگی است كه به طرز شگفت‌انگیزی احساسات عاشقانه را در وجود انسان بیدار می‌سازد.

هر جا قرمز وجود داشته باشد هیجان و نشاط نیز در آن‌جا هست. به همین دلیل است كه بانوان جوان و هم چنین كودكان رنگ قرمز را دوست دارند و از طرفداران این رنگ می‌باشند.

و اما برای آقایان! رنگ قرمز سنمبل عصابیت و خشونت است.روانشناسان رنگ معتقدند افرادی كه رنگ قرمز را دوست دارند افرادی با اعتماد به نفس بالا، مصمم و جدی، اجتماعی و شجاع هستند.

تحقیقات نشان داده‌است كه در فرهنگ‌های كهن و قدیمی دو رنگ سفید و سیاه بسیار برجسته به نظر می‌رسند و چنانچه رنگ سومی وجود داشت آن رنگ، حتماً رنگ قرمز بود.

در برخی از زبان‌ها برای قرمز مترادف‌هایی مثل رنگارنگ و زیبا وجود دارد. واژه قرمز چیزی فراتر از یك اسم است.

این رنگ سبب سر زندگی و تحرك جسم می‌شود و امروز به واسطه تحقیقات و مطالعات این نظریه به یك اصل و قانون علمی مستدل تبدیل شده‌ است.

دكتر جان ناش اُت زیست شناس مطرح پس از مطالعات پی در پی به این نتیجه رسیدند كه گیاهان زیر شیشه قرمز كه نور خورشید را به رنگ قرمز از خود عبور می دهد، چهار برابر سریع تر از گیاهانی كه در زیر نور خورشید به رنگ طبیعی هستند رشد می‌كنند.

پس از آن مطالعات دیگر دریافته‌اند كه قرار گرفتن در معرض نور قرمز 5/13 درصد نیروی فرد را افزایش می‌دهد و 8/5 درصد بیشتر از شوك های الكتریكی ماهیچه و عضلات دست را تحریك می كند.

قدرت و تأثیر رنگ قرمز به فیزیك و جسم انسان قرن‌ها پیش توسط شماری از دانشمندان به اثبات رسیده است.

از نظر علم انرژی شناسی، قرمز رنگ موفقیت، عشق و شادی است. چینی ها لباس‌هایی به رنگ قرمز می‌پوشند تا شاد باشند از نظر آن‌ها قرمز منبع عظیم انرژی و نشاط روح است.

روانپزشكان به افرادی كه از كسالت، بی‌حوصلگی، افسردگی و بی حالی رنج می‌برند استفاده از رنگ قرمز را توصیه می‌كنند.

البته فراموش نكنید كه استفاده افراطی از رنگ قرمز نیز ممكن است تاثیری عكس آنچه گفته شد را در محیط بگذارد. بنابراین به اندازه هوشمندانه از قرمز استفاده كنید تا از اثرات مفید آن بهره‌مند شوید و بوسیله آن شور و شادی و انرژی را به زندگی خود دعوت كنید.

همه چیز در مورد رنگ قرمز
رنگ قرمز در خانه

رنگ قرمز ضربان قلب را سریع‌تر می كند و از این رو انرژی زا و هیجان‌آور است. طراحان داخلی توصیه می‌كنند در قسمت های كوچك از مقدار كمتری قرمز استفاده كنید زیرا در غیر اینصورت آن فضا كوچك تر به نظر‌ می‌‌رسد.

وجود مقداری رنگ قرمز می‌تواند اشتها را تحریك كند و آن را افزایش دهد بنابراین استفاده از مقداری رنگ قرمز در آشپزخانه توصیه می‌شود، اما بدلیل اینكه رنگ قرمز خیره كننده است و نظر را بسوی خود جذب می‌كند، بنابراین در صورت وجود رنگ قرمز در آشپزخانه در حین كار با چاقو و پخت و پز مراقب دست‌های خود باشید.

هم چنین بدلیل اشتها آور بودن رنگ قرمز استفاده از آن در اتاق غذا خوری بسیار توصیه می‌شود. حتی مجازید تمام دیوارهای اتاق نشیمن را به رنگ قرمز در آورید و از رومیزی و دستمال سفره‌های قرمز رنگ در طیف‌های مختلفش استفاده نمائید.

اتاق‌های نشیمن نیز رنگ قرمز را دوست دارند! اتاق نشیمن نه چندان بزرگی را تصور كنید كه دكوراسیون آن به رنگ قرمز باشد. خواهید دید كه چه جلوه شیك، تأثیر گذار و خوشایندی به خود می‌گیرد. رنگ قرمز به فضای یك اتاق‌نشیمن عمق می‌دهد. گرما‌بخشی نیز از سایر ویژگی‌های این رنگ زیبا می‌باشد، از این رو استفاده از آن در اتاق‌های رو به شمال كه آفتاب گیر نیستند بسیار موثر و مناسب می‌باشد.

رنگ قرمز هم چنین رنگی بسیار مناسب برای راهروهای داخلی و هال است.

یك نكته در مورد دیوارهایی كه تماماً به رنگ قرمز هستند این است كه اگر دیوار یكنواخت و خسته كننده به نظر می‌رسید می‌توانید یك یا چند نوار افقی را متفاوت از كل دیوار رنگ آمیزی نمائید. رنگ قرمز را در اتاق خواب بیشتر در قالب كوسن‌های مخملی یا رو‌تختی‌های زیبا استفاده كنید. رنگ قرمز به اتاق خواب جلوه‌ای فریبنده و گرم می بخشند.

رنگ قرمز باعث هوشیاری انسان می شود، بنابراین وجود آن در اتاق كار لازم است؛ اما از طرفی از آنجایی كه قرمز فشار خود را بالا می‌برد تا حدودی استرس را نیز با خود به همراه دارد. بنابراین سعی كنید مانند اتاق‌خواب، در اتاق كار هم تنها به مقداری از رنگ قرمز بسنده كنید، مثلاً تنها یك صندلی قرمز پشت میز كارتان قرار دهید و یا تنها قفسه فایل‌ها را به رنگ قرمز انتخاب كنید.

همه چیز در مورد رنگ قرمز
رنگ قرمز در هارمونی

ا.لین نكته ای كه باید بدانید این است كه هیچ اصول و قوانین خاصی در مورد رنگ قرمز و هارمونی آن با رنگ‌های دیگر وجود ندارد! آیا تا بحال شنیده‌اید كه سبز و قرمز هرگز نباید كنار هم قرار بگیرند؟!

در این مورد كمی تأمل كنید، اگر به طبیعت كه بهترین الگو برای هنر است بنگریم خواهیم دید كه این دو رنگ چه زیبا كنار هم می‌نشینند. پس تنها به طبیعت توجه كنید و الهام بگیرید.

قرمز و سبز یك زوج بسیار مناسب برای یكدیگر هستند كه هر كدام در طیف‌های مختلف به زیبایی كنار هم می‌نشینند و تصویری زیبا را خلق می‌كنند. گیلاس‌های سرخ را كنار برگ سبز درخت گیلاس و یا یك لاله قرمز را در یك چمن‌زار سبز تصور كنید. سبز و قرمز به همان اندازه كه در طبیعت به زیبایی كنار هم قرار می‌گیرند در دكوراسیون داخلی نیز به همان زیبایی كنار هم جلوه می‌كنند. بار دیگر یك جنگل را در فصل پاییز در ذهن خود تصور كنید، می‌بینید چطور قرمز حنایی در كنار نارنجی سوخته و قهوه شكلاتی تیره در كنار هم خالق یك تابلوی زیبا شده‌اند؟! پس شما هم می‌توانید از این سه رنگ در طراحی اتاق‌نشیمن خود استفاده كنید و جلوه‌ای به زیبایی همان جنگل پاییزی خلق كنید البته در این صورت بهتر است بیشتر از عناصر طبیعی نیز در اثاثیه اتاق نشیمن استفاده كنید، مثلاً از كاناپه های چرمی به رنگ فندقی و مجسمه های سنگی و ... كه در این صورت اتاق نشیمن بی‌نظیری خواهید داشت.
همه چیز در مورد رنگ قرمز
 
قرمز و زرد نیز همكاران و شركای بسیار خوبی برای هم هستند هم در طبیعت و هم در طراحی داخلی خانه. برای خلق جلوه‌ای شیك‌تر و زیبا‌تر می‌توانید قرمز را با طلائی تركیب كنید.

در آشپزخانه نیز بهترین تركیب رنگی از قرمز، تركیب آن با زرد، فیروزه‌ای و صورتی می‌باشد. قرمز و سفید از تركیبات كلاسیك و بسیاز زیبا هستند. سفید قرمز را تعدیل می‌كند. به تركیب قرمز و سفید می‌توان رنگ‌های روشن دیگری را نیز از از قبیل نارنجی، صورتی، سبز لیمویی و هم‌چنین ارغوانی و آبی‌روشن را نیز اضافه كنید كه تركیب رنگی بسیار دوست داشتنی را خلق می‌كنند و البته باب طبع كودكان هم هستند. شما می‌توانید در اتاق بازی كودكان از این تركیب رنگی استفاده كنید./body>

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس