تبلیغات
رز قرمز - سرانه مصرف شیر در ایران 40 كیلوگرم افزایش یافت


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :رز
تاریخ:پنجشنبه 26 فروردین 1389-07:34 ب.ظ

سرانه مصرف شیر در ایران 40 كیلوگرم افزایش یافت

مصرف شیر در ایران

« پست پزشکی و سلامت در آفتابگردون »


سرانه مصرف شیر در ایران 40 كیلوگرم افزایش یافت

خبرگزاری فارس: معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزی گفت: میزان سرانه مصرف شیر در كشور از 80 كیلوگرم در گذشته به 120 كیلوگرم افزایش پیدا كرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، سیدنظام‌الدین سجادی دیروز در جشنواره ملی شتر كه در مركز اصلاح‌نژاد روستای طرود این شهرستان برگزار شد، میزان تولید گوشت قرمز در كشور را نیز 900 هزار تن در سال عنوان كرد.
وی تصریح كرد: باوجود همه مشكلات اهم از خشكسالی و بحران اقتصادی به همت تولیدكنندگان در همه برنامه‌ها شاهد به دست آوردن موفقیت‌های خوبی بوده‌ایم.
سجادی اظهار داشت: همچنین در برنامه پنجم توسعه، اقدامات جدیدی طراحی شده كه استفاده از گونه‌های مختلف دامی یكی از آنهاست.
معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزی با بیان اینكه ایران دارای گونه‌های مختلف دامی است، افزود: در سال‌های قبل، از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده نمی‌شد.
وی با بیان اینكه در دولت نهم اقدامات موثری با هدف استفاده از تولیدات دامی در كشور صورت گرفته است، اظهار داشت: طرح‌های زیادی در برنامه پنجم توسعه برای توسعه صنعت شتر در كشور در نظر گرفته شده است.
سجادی حفاظت و حراست از منابع ژنتیكی شترها، بالا بردن توان ژنتیكی و توان تولید در شتر، اصلاح نژادی برای افزایش تولید گوشت و شیر را از مهم‌ترین برنامه‌های تدوین شده در برنامه پنجم توسعه برشمرد.
معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزی گفت: همچنین در برنامه پنجم توسعه 10 طرح در زمینه گسترش صنعت شترداری در كشور تدوین شده است كه چهار طرح آن اصلاح ژن با هدف بالابردن بهره‌وری استفاده مختلف از فرآورده‌های آن و شش طرح نیز مدیریتی است.
وی تصریح كرد: برای آغاز این كار بزرگ، اطلاع‌رسانی و برگزاری جشنواره ملی شتر از ضروریات بود.
در جشنواره ملی شتر كه در طرود در جنوب شهرستان شاهرود برگزار شد، كارشناسان و محققان اصلاح‌نژاد شتر استان‌های سمنان، خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، اصفهان، خوزستان، قم، قزوین، اردبیل، بوشهر، هرمزگان، گلستان، فارس و كرمان شركت داشتند.
برگزاری مسابقه شترسواری، اجرای برنامه‌های بومی و محلی و اهدای جوایز به ساربانان شترهای برتر از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود./body>

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس