تبلیغات
رز قرمز - زلزله 6.1 ریشتری در شهرهای شیراز ، علی‌آباد ، کُنارتخته ، بهبهان ، ماهشهر ، آبادان


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :رز
تاریخ:دوشنبه 5 مهر 1389-07:42 ب.ظ

زلزله 6.1 ریشتری در شهرهای شیراز ، علی‌آباد ، کُنارتخته ، بهبهان ، ماهشهر ، آبادان

جزئیات زلزله در استان فارس و خوزستان :
مرکزی زلزله نگاری آمریکا شدت زلزله شیراز را 5.7 ریشتر به ثبت رسانید. در حالی که مرکز زلزله شناسی در ایران آنرا 6.1 ریشتر ثبت کرده است.
براساس گزارش مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران، زلزله شهرهای استان فارس 6،1 ریشتر بوده كه حوالی كنار تخته در استان فارس را تكان داده است.
زلزله 6،1 ریشتری استان فارس، شهرهای شیراز، علی‌آباد و مابین كازرون و بوشهر را به لرزه درآورده است.
بر این اساس مرکز زلزله مذکور که در عمق 35 کیلومتری زمین رخ داده نزدیک کازرون و در مختصات جغرافیایی 29.670°N, 51.656°E بوده است. نقطه کانونی در 85 کیلومتری غرب شیراز، 110 کیلومتری جنوب یاسوج، و 665 کیلومتری جنوب تهران بوده است.
شدت این زلزله باعث به لرزه در آمدن منازل شهرهای جنوب خوزستان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، زلزله 6.1 ریشتری شیراز كه ساعتی پیش برخی شهرهای استان فارس را لرزاند، باعث لرزاندن شهرهای جنوب خوزستان شد به طوری كه شهروندان شهرهای بهبهان، ماهشهر و آبادان برای لحظاتی شاهد تكان خوردن زمین و ساختمان‌های خود بودند.
بنا به این گزارش، شهروندان ساكن در خانه‌های آپارتمانی به خوبی لرزش ساختمان‌های خود را احساس می‌كردند به طوری كه این موضوع سبب وحشت برخی شهروندان ساكن در مناطق جنوب خوزستان شد.
خوزستان به دلیل عدم داشتن كوه طبق اعلام كارشناسان در مسیر گسل‌های زلزله قرار ندارد و تاكنون نیز گزارشی مبنی بر وقوع زلزله در خوزستان در قرن‌های گذشته نشده است.

غلامرضا دهقان (نماینده کازرون) در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: خوشبختانه در زلزله بعدازظهر امروز در منطقه کنار تخته کازرون کسی کشته و زخمی نشده است و این زلزله خسارت مالی نیز نداشته است.ساعت  14 و 52 دقیقه بعد از ظهر امروز زمین لرزه ای به بزرگی حدود 6.1 در مقیاس ریشتر حوالی منطقه کنارتخته  شهرستان کازرون در استان فارس را لرزاند . همچنین همزمان با این اتفاق ، شیراز نیز در پی وقوع زلزله ای به لرزه درآمد.  کنارتخته در فاصله 175 کیلومتری شیرازقرار دارد.

جزییات زلزله استان شیراز
/body>

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس