تبلیغات
رز قرمز - مطالب مهر 1389


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :رز
تاریخ:دوشنبه 26 مهر 1389-11:46 ق.ظ

" رابطه وضو و ساختمان مغز"

ax mazhabi.jpg

 

یکی از شاخه های دانش نوین پزشکی، دانش نور و فیزیولوژی و یا علم بررسی کارکارد سیستم عصبی است، این دانش جدید توانسته، پرده از اسرار مغز برداشته و پیچیدگی های آن را کشف نماید.

از دیدگاه دانش فیزیولوژی ، مغز یک سیستم رایانه ای فوق العاده پیشرفته است و همچون رایانه دارای قسمت های مختلفی می باشد. اگر مغز را دارای اقشار مختلفی بدانیم، یک قشر آن را قشر حسی تشکیل خواهد داد که هر قسمت ازقشر حسی به عضو معینی از بدن مرتبط است . اگر نحوه ارتباط قشر حسی یا بخش های مختلف را روی نقشه ای پیاده کنیم. آدمکی پدید خواهد آمد که آدمک حسی نامیده می شود.

به طور مثال، اگر هرعضو از آدمک راتحریک کنیم، مغز آدمک حسی همانند مغز انسان واکنش نشان می دهد.


واکنش مغز آدمک حسی نسبت به وضو:

آنچه موجب تعجب و شگفتی دانشمندان نورو فیزیولوژی گردیده این است که اگرعمل وضوهمان طورکه ، انسان انجام می هد، روی آدمک حسی اجراء شود، آن اعضا بدن آدمی فقط حدود 20 درصد از سطح بدن را شامل می شوند ولی قسمت اعظم قشر حسی تحریک گردیده و واکنش نشان میدهد.

بعبارت دیگر، می توان از این واکنش معادله زیر با بدست آورد:


مرطوب کردن تمام بدن= مرطوب کردن ( دست و صورت و پاها)

نتایج بدست آمده از این تحقیقات این مطالب را متذکر می گردد که ، وضو وسیله ای برای هوشیاری انسان است و شاید یکی از حکمتهای وجوب وضو برای نمازگزار، هوشیاری حاصل از آن باشد.

brain2.jpgنویسنده :رز
تاریخ:پنجشنبه 15 مهر 1389-03:46 ب.ظ

قدیمی ترین ابزار موسیقی دنیا : فلوت 35 هزار ساله

قدیمی ترین ابزار موسیقی دنیا فلوت 35 هزار ساله

فلوتی که در تصویر بالا می بینید، اولین ابزار موسیقی تاریخ نژاد انسان و یکی از اولین مثال های زندگی تکنولوژیک این نژاد است و ثابت می کند که موسیقی حتی از 35 هزار سال پیش برای انسان شناخته شده و کاربردی بوده است. حضورتان را در برنامه گروه راک عصر سنگ خوشامد می گوییم!

این فلوت از استخوان یک کرکس عظیم الجثه ساخته شده و به دوران پارینه سنگی تعلق دارد. یک گروه باستان شناس این فلوت را در دهکده Ach در جنوب آلمان یافته اند. ارتفاع این فلوت 22 سانتی متر و قطر دهانه آن 2.5 سانتی متر است. همچنین دارای 5 سوراخ و یک برش وی شکل در یک انتها است. برای نواختن این فلوت قسمت وی شکل را جلوی دهان قرار داده و در آن می دمیده اند. البته قسمت انتهایی این فلوت از محل سوراخ پنجم شکسته است. اینها اطلاعاتی است که توسط دکتر نیکلاس کنارد، استاد دانشگاه تابینگن در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

تحقیقات نشان داده است که این فلوت قادر به تولید دامنه نتی همانند فلوت های مدرن امروزی بوده است. دکتر کنارد همچنین به این نکته اشاره می کند که کشف این ابزار موسیقی نه تنها نشان دهنده شروع تمدن در انسانهای پارینه سنگی، بلکه یکی از برتری های مهم و مشخص آنها نسبت به انسان های نئاندرتال بوده است.

نویسنده :رز
تاریخ:دوشنبه 5 مهر 1389-06:42 ب.ظ

زلزله 6.1 ریشتری در شهرهای شیراز ، علی‌آباد ، کُنارتخته ، بهبهان ، ماهشهر ، آبادان

جزئیات زلزله در استان فارس و خوزستان :
مرکزی زلزله نگاری آمریکا شدت زلزله شیراز را 5.7 ریشتر به ثبت رسانید. در حالی که مرکز زلزله شناسی در ایران آنرا 6.1 ریشتر ثبت کرده است.
براساس گزارش مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران، زلزله شهرهای استان فارس 6،1 ریشتر بوده كه حوالی كنار تخته در استان فارس را تكان داده است.
زلزله 6،1 ریشتری استان فارس، شهرهای شیراز، علی‌آباد و مابین كازرون و بوشهر را به لرزه درآورده است.
بر این اساس مرکز زلزله مذکور که در عمق 35 کیلومتری زمین رخ داده نزدیک کازرون و در مختصات جغرافیایی 29.670°N, 51.656°E بوده است. نقطه کانونی در 85 کیلومتری غرب شیراز، 110 کیلومتری جنوب یاسوج، و 665 کیلومتری جنوب تهران بوده است.
شدت این زلزله باعث به لرزه در آمدن منازل شهرهای جنوب خوزستان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، زلزله 6.1 ریشتری شیراز كه ساعتی پیش برخی شهرهای استان فارس را لرزاند، باعث لرزاندن شهرهای جنوب خوزستان شد به طوری كه شهروندان شهرهای بهبهان، ماهشهر و آبادان برای لحظاتی شاهد تكان خوردن زمین و ساختمان‌های خود بودند.
بنا به این گزارش، شهروندان ساكن در خانه‌های آپارتمانی به خوبی لرزش ساختمان‌های خود را احساس می‌كردند به طوری كه این موضوع سبب وحشت برخی شهروندان ساكن در مناطق جنوب خوزستان شد.
خوزستان به دلیل عدم داشتن كوه طبق اعلام كارشناسان در مسیر گسل‌های زلزله قرار ندارد و تاكنون نیز گزارشی مبنی بر وقوع زلزله در خوزستان در قرن‌های گذشته نشده است.

غلامرضا دهقان (نماینده کازرون) در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: خوشبختانه در زلزله بعدازظهر امروز در منطقه کنار تخته کازرون کسی کشته و زخمی نشده است و این زلزله خسارت مالی نیز نداشته است.ساعت  14 و 52 دقیقه بعد از ظهر امروز زمین لرزه ای به بزرگی حدود 6.1 در مقیاس ریشتر حوالی منطقه کنارتخته  شهرستان کازرون در استان فارس را لرزاند . همچنین همزمان با این اتفاق ، شیراز نیز در پی وقوع زلزله ای به لرزه درآمد.  کنارتخته در فاصله 175 کیلومتری شیرازقرار دارد.

جزییات زلزله استان شیراز

نویسنده :رز
تاریخ:پنجشنبه 1 مهر 1389-10:52 ق.ظ

و چه زیباست... و برای تو ماندن...

چه زیباست بخاطر تو زیستن ...

و برای تو ماندن... به پای تو بودن... و به عشق تو سوختن !

 و چه تلخ و غم انگیز است دور از تو بودن و برای تو گریستن ... !

 ای کاش می دانستی بدون تو مرگ گواراترین زندگیست ... !

بدون تو و به دور از دستهای مهربانت زندگی چه تلخ و ناشکیباست ... !

چه زیباست بخاطر تو زیستن ...

ثانیه ها را با تو نفس کشیدن ... زندگی را برای تو خواستن ... !

چه زیباست عاشقانه ها را برای تو سرودن ... !

 بدون تو چه محال و نا ممکن است زندگی... !

 چه زیباست بیقراری برای لحظه ی آمدن و بوئیدنت ... !

برای با تو بودن و با تو ماندن ... برای با هم یکی شدن ... !

کاش به باور این همه صداقت و یکرنگی می رسیدی !

ای کاش می دانستی مرز واستن کجاست ...!!!!

و ای کاش می دیدی قلبی را که فقط برای تو می تپد ... !/body>

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس