رز قرمز سلام به وبلاگ رز قرمز خوش آمدید... امیدوارم دقایق خوبی را در این وبلاگ سپری کنید tag:http://rozghermez.mihanblog.com 2019-09-15T06:16:52+01:00 mihanblog.com همیشه این کلمات را بکار ببریم 2012-04-25T07:29:42+01:00 2012-04-25T07:29:42+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1597 رز سازنده‌ترین كلمه گذشت است ... آن را تمرین كن. پرمعنی‌ترین كلمه ما است ... آن را به كار ببر. عمیق‌ترین كلمه عشق است ... به آن ارج بنه. بی رحم‌ترین كلمه تنفر است ... از بین ببرش. سركش‌ترین كلمه حسد است ... با آن بازی نكن. خودخواهانه‌ترین كلمه من است... از آن حذر كن. ناپایدارترین كلمه خشم است... آن را فرو ببر. بازدارنده ترین كلمه ترس است ... با آن مقابله كن. با نشاط‌ترین كلمه کار است ... به آن بپرداز. پوچ ترین كلمه طمع است ... آن را بكش. سازنده ترین كلمه صبز است... برای داشتنش د سازنده‌ترین كلمه گذشت است ... آن را تمرین كن.
پرمعنی‌ترین كلمه ما است ... آن را به كار ببر.
عمیق‌ترین كلمه عشق است ... به آن ارج بنه.
بی رحم‌ترین كلمه تنفر است ... از بین ببرش.
سركش‌ترین كلمه حسد است ... با آن بازی نكن.
خودخواهانه‌ترین كلمه من است... از آن حذر كن.
ناپایدارترین كلمه خشم است... آن را فرو ببر.
بازدارنده ترین كلمه ترس است ... با آن مقابله كن.
با نشاط‌ترین كلمه کار است ... به آن بپرداز.
پوچ ترین كلمه طمع است ... آن را بكش.
سازنده ترین كلمه صبز است... برای داشتنش دعا كن.
روشن ترین كلمه امید است... به آن امیدوار باش.
ضعیف ترین كلمه حسرت است ... آن را نخور.
تواناترین كلمه دانش است .... آن را فراگیر.
محكم ترین كلمه پشتکار است ... آن را داشته باش.
سمی ترین كلمه شانس است ... به امید ان نباش.
لطیف ترین كلمه لبخند است ... آن را حفظ كن.
ضروری ترین كلمه تفاهم است ... آن را ایجاد كن.
سالم‌ترین كلمه سلامتی است ... به آن اهمیت بده.
اصلی ترین كلمه اعتماد است .... به آن اعتماد كن.
دوستانه ترین كلمه رفاقت است.... از آن سوء استفاده نكن.
زیباترین كلمه راستی است ... با آن رو راست باش.
زشت ترین كلمه دورویی است ... یك رنگ باش.
ویرانگر ترین كلمه تمسخر است ... دوست داری با تو چنین شود؟
موقررترین كلمه احترام است .... برایش ارزش قایل شود.
آرامترین كلمه آرامش است ... به آن برس.
عاقلانه ترین كلمه احتیاط است ... حواست رو جمع كن.
دست و پاگیر ترین كلمه محدودیت است .... اجازه نده مانع پیشرفت بشود.
سخت ترین كلمه غیر ممکن است .... وجود ندارد.
مخرب ترین كلمه شتابزدگی است ... مواظب پلهای پشت سرت باش.
تاریك ترین كلمه نادانی است ... آن را با نور علم روشن كن.
كشنده ترین كلمه اظطراب است ... ان را نادیده بگیر.
صبور ترین كلمه انتظار است .... منتظرش بمان.
بی ارزش تری كلمه بخشش است ... سعی خود را بكن.
قشنگ ترین كلمه خوشرویی است ... راز زیبایی در آن نهفته است.
تمیزترین كلمه پاکیزگی است ... اصلا سخت نگیر.
رساترین كلمه وفاداری است .... سر عهدت بمان.
تنها ترین كلمه گوشه گیری است ... بدان كه جمع همیشه بهتر از فرد بودن است.
و هدفمند ترین كلمه موفقیت است.... پس پیش به سوی آن
]]>
امتحانِ عشق 2012-02-28T15:49:34+01:00 2012-02-28T15:49:34+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1596 رز در جلسه امتحانِ عشقمن مانده‌ام و یک برگۀ سفید!یک دنیا حرف ناگفتنی و یک بغل تنهایی و دلتنگی..درد دل من در این کاغذ کوچک جا نمی‌شود!در این سکوت بغض‌آلودقطره کوچکی هوس سرسره بازی می‌کند!و برگۀ سفیدم عاشقانه قطره را در آغوش می‌کشد!عشق تو نوشتنی نیست..در برگه‌ام، کنار آن قطره، یک قلب می‌کشم!وقت تمام است.برگه‌ها بالا.... در جلسه امتحانِ عشق
من مانده‌ام و یک برگۀ سفید!
یک دنیا حرف ناگفتنی و یک بغل تنهایی و دلتنگی..
درد دل من در این کاغذ کوچک جا نمی‌شود!
در این سکوت بغض‌آلود
قطره کوچکی هوس سرسره بازی می‌کند!
و برگۀ سفیدم عاشقانه قطره را در آغوش می‌کشد!
عشق تو نوشتنی نیست..
در برگه‌ام، کنار آن قطره، یک قلب می‌کشم!
وقت تمام است.
برگه‌ها بالا....
]]>
آغاز 18 سالگی 2012-02-02T07:41:51+01:00 2012-02-02T07:41:51+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1595 رز نمیدونم چرا وقتی که  موقع تولدم میشه  ناراحت میشم شاید بخاطر اینه که یک سال پیرتر شدم ولی خب از طرفی هم خوشحالم که با بالاتر رفتن سن ، تجربیات بیشتری کسب میکنمیك سال دیگه گذشت. باید صفحه سفید دیگری كه پیش روی من گذاشتند پر كنم. خدا كند امسال رو سفید باشم و صفحه ام را كم غلط تحویل بدهم نمیدونم چرا وقتی که  موقع تولدم میشه  ناراحت میشم شاید بخاطر اینه که یک سال پیرتر شدم ولی خب از طرفی هم خوشحالم که با بالاتر رفتن سن ، تجربیات بیشتری کسب میکنم

یك سال دیگه گذشت. باید صفحه سفید دیگری كه پیش روی من گذاشتند پر كنم. خدا كند امسال رو سفید باشم و صفحه ام را كم غلط تحویل بدهم

http://www.evernewrecipes.com/wp-content/uploads/2011/03/Happy-Birthday-Cake-Recipe.jpg

]]>
۸ فایده ی سرکه ی سیب برای سلامتی 2012-01-04T13:03:16+01:00 2012-01-04T13:03:16+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1594 رز ۱٫ خستگی ناشی از تمرین های ورزشی تمرین های ورزشی و گاهی فشار عصبی باعث می شوند میزان اسید لاکتیک خون بالا برود و بنابراین احساس خستگی به وجود آید. بنابراین اسید های آمینه ی موجود در سرکه ی سیب، مثل پادزهر عمل می کنند. علاوه بر این سرکه ی سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که باعث رفع احساس خستگی می شود. دفعه ی بعدی که احساس خستگی شدید کردید یک یا دو قاشق سرکه ی سیب را با یک لیوان آب یا آب سبزیجات مخلوط کنید و بنوشید.۲٫ دندان های سفید تر هر روز ص serkeye sib

۱٫ خستگی ناشی از تمرین های ورزشی
تمرین های ورزشی و گاهی فشار عصبی باعث می شوند میزان اسید لاکتیک خون بالا برود و بنابراین احساس خستگی به وجود آید. بنابراین اسید های آمینه ی موجود در سرکه ی سیب، مثل پادزهر عمل می کنند. علاوه بر این سرکه ی سیب حاوی پتاسیم و آنزیم هایی است که باعث رفع احساس خستگی می شود. دفعه ی بعدی که احساس خستگی شدید کردید یک یا دو قاشق سرکه ی سیب را با یک لیوان آب یا آب سبزیجات مخلوط کنید و بنوشید.
۲٫ دندان های سفید تر

هر روز صیح مخلوطی از سرکه ی سیب را غرغره کنید. سرکه باعث رفع رفع لکه ها، سفیدی دندان ها و از بین رفتن باکتری های دهان شما می شود. بعد از غرغره کردن هم مثل همیشه دندان های خود را مسواک بزنید.
هفته ای سکبار هم دندان های خود را با جوش شیرین مسواک کنید. این کار هم به سفیدی دندان ها کمک می کند. مثل خمیر دندان، نشاسته را روی مسواک قرار دهید و دندان های خود را بوسیله ی آن بشویید. از نمک هم می توانید به عنوان جایگزین خمیر دندان استفاده کنید. اگر احساس میکنید لثه هایتان ناراحت است، هر یک روز در میان با نمک مسواک بزنید.
۳٫ ناراحتی معده

اگر حالت تهوع شما ناشی از وجود باکتری های مضر در معده باشد کمی از مخلوط سرکه با آب بنوشید. سرکه ی سیب به خاطر داشتن مواد آنتی بیوتیک این مشکل را حل می کند. علاوه بر این سرکه ی سیب حاوی پستین است که می تواند اسپاسم و یا گرفتگی های روده ای را هم تسکین دهد.
۴٫ سکسکه

یک قاسق غذاخوری سرکه بخورید تا از شر سکسکه خلاص شوید. مزه ی ترش سرکه باعث می شود که سکسکه بند آید.
۵٫ جلوگیری از سوءهاضمه

قبل از خوردن غذایی که می دانید بعداً شما را دچار مشکل خواهد کرد این روش را امتحان کنید. یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق هم سرکه ی سیب را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و ۳۰ دقیقه قبل از صرف غذا آن را بنوشید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.
۶٫ گرفتگی عضلات پا در طول شب

کمی سرکه ی سیب بنوشید. مثل روش قبل کمی سرکه و عسل را با آب مخلوط کنید تا گرفتی عضلات  پاهایتان رفع شود. البته اگر از رختخواب بلند شوید، تا زمانی که به آشپزخانه برسید و این محلول را درست کنید، ناراحتی شما برطرف شده است. شاید هم دلیل موفقیت این روش همین باشد.
۷٫ گرفتگی بینی

یک قاشق چایخوری سرکه ی سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. این کار به تخلیه شدن سینوس ها کمک می کند.
۸٫ گلو درد

به محض اینکه احساس کردید کمی گلو درد دارید به سراغ سرکه ی سیب بروید تا از دست میکروب های بیماری زا راحت شوید. موضوع این است که اکثر میکروب ها نمی توانند در فضای اسیدی که سرکه ایجاد می کند دوام آورند و از بین می روند. برای این کار یک چهارم فنجان سرکه ی سیب را با همین مقدار آب گرم مخلوط کنید و هر یک یا دو ساعت یکبار این مخلوط را غرغره کنید تا زمانی که احساس کنید بهتر شده اید.

]]>
الهی.... 2011-09-24T05:01:42+01:00 2011-09-24T05:01:42+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1593 رز الهی بــی پنـاهــان را پنــاهـی بسوی خسته حالان کن نگاهی چه کم گـردد زسلطان گــر نوازد گدایـــی را ز رحمت گاه گاهــی مرا شرح پریشانـــی چه حاجت کــه بر حال پریشانـم گواهـــــی الهی بــی پنـاهــان را پنــاهـی

بسوی خسته حالان کن نگاهی


چه کم گـردد زسلطان گــر نوازد


گدایـــی را ز رحمت گاه گاهــی


مرا شرح پریشانـــی چه حاجت


کــه بر حال پریشانـم گواهـــــی


]]>
پروردگارا... 2011-09-16T06:31:53+01:00 2011-09-16T06:31:53+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1592 رز خدایا در زندگی هر گز از یاد نمی برم ، گرچه والدینم موهبت تولد در این دنیا را به من عطا كردند. اما تو هستی كه موهبت زندگی جاودانه را به من می بخشی!خدایا! اگر با من باشی چه كسی می تواند علیه من باشد؟ اگر من با تو باشم چگونه ممكن است كه دشوار ها نصیبم شوند و از میان برداشته نشوند؟خدایا چنان نزدیكی كه نمی توانم ببینمت صدای تو هر لحظه با من سخن می گوید ، اما من آن را نمی شنوم .مرا به اعماق درونم ببر تا شكوه بی پرده جمال تو را بشنوم مرا بیاموز که پیوسته تو را بجویم و همواره به عنوان یگانه پناه گاه

خدایا در زندگی هر گز از یاد نمی برم ، گرچه والدینم موهبت تولد در این دنیا را به من عطا كردند. اما تو هستی كه موهبت زندگی جاودانه را به من می بخشی!
خدایا! اگر با من باشی چه كسی می تواند علیه من باشد؟
اگر من با تو باشم چگونه ممكن است كه دشوار ها نصیبم شوند و از میان برداشته نشوند؟
خدایا چنان نزدیكی كه نمی توانم ببینمت
صدای تو هر لحظه با من سخن می گوید ، اما من آن را نمی شنوم .
مرا به اعماق درونم ببر تا شكوه بی پرده جمال تو را بشنوم
مرا بیاموز که پیوسته تو را بجویم و همواره به عنوان یگانه پناه گاهم به تو رو كنم!!!

 

]]>
آیا می دانستید؟ 2011-09-11T13:58:35+01:00 2011-09-11T13:58:35+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1591 رز یا میدانستید: کلمه “مات” در شطرنج ، واژه ای فارسی است ، به معنی “شاه مرده ”آیا میدانستید: کوچکترین استخوان در بدن انسان در گوش او قرار دارد .آیا میدانستید: کتاب رکودهای گینس ،رکورددار دزدیدهشدن از کتابخانه های عمومی می باشدآیا میدانستید: در بیمارستان ها مریض را (بیدار) میکنند تا قرص خوابشو بخوره !آیا میدانستید: هر فرد در سوئیس ، در طی یک سال ۱۰ کیلو شکلات استفاده میکنید .آیا میدانستید: رعد و برق میتواند حرارتی معادل ۳۰,۰۰۰ درجه سانتی گراد تولید کند .آیا میدانستید: طولانی ترین خیابان جهان Yonge د یا میدانستید: کلمه “مات” در شطرنج ، واژه ای فارسی است ، به معنی “شاه مرده ”

آیا میدانستید: کوچکترین استخوان در بدن انسان در گوش او قرار دارد .


آیا میدانستید: کتاب رکودهای گینس ،رکورددار دزدیدهشدن از کتابخانه های عمومی می باشد


آیا میدانستید: در بیمارستان ها مریض را (بیدار) میکنند تا قرص خوابشو بخوره !


آیا میدانستید: هر فرد در سوئیس ، در طی یک سال ۱۰ کیلو شکلات استفاده میکنید .


آیا میدانستید: رعد و برق میتواند حرارتی معادل ۳۰,۰۰۰ درجه سانتی گراد تولید کند .


آیا میدانستید: طولانی ترین خیابان جهان Yonge در تورنتو کانادا است با طول ۱۸۹۶کیلومتر .


آیا میدانستید: گربه ها میتوانند بیش از ۱۰۰ صدا تولید کندد ، در حالی که سگ ها تنها در حدود ۱۰ صدا


آیا میدانستید: مردمک چشم اختاپوس مستطیل شکل است .


آیا میدانستید: کانادا یک کلمه هندی به معنی “روستای بزرگ” است.


آیا میدانستید:هر نوع سوسمار بزرگ می تواند در زیر آب به مدت ۲۸ دقیقه باقی بماند.


آیا میدانستید: فرورفتگی ناخن پا ، ارثی است .


آیا میدانستید: دوئل در پاراگوئه آزاد است به شرطی که طرفین خون خود را بر گردن بگیرند !


 
آیا میدانستید: سریع ترین ماهی دنیاSail Fishمیباشد۱۱۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارد.


آیا میدانستید:خورشید در مدار کهکشان شیری باسرعت ۹۰۰۰۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت میکند


آیا میدانستید: حدود ۲۵۰ ایرانی در ناسا محقق داریم


آیا میدانستید: نهنگ ها هم عاشق میشوند و در سفر ها با هم اواز دست جمعی میخوانند


آیا میدانستید: کوسه ها فاصله های دورتر از ۵ متر را مطلقا نمی بینند


آیا میدانستید: گنجشک ۳۵۰۰ پر در بدنش دارد که میتواند درسرد ترین روز حرارت بدنش را به ۴۱ برسانند


آیا میدانستید : کودکانی که بیشتر از گیاهان و سبزیجات و مواد خام غذایی می خورند از دیگران با هوش ترند


آیا میدانستید: در لامپ یک جریان کم از رشته تنگستن میگذرد و دمای ان را به بیش از دو هزار درجه میرساند


آیا میدانستید: بدن انسان ۵۰ هزار کیلومتر رشته عصبی دارد.


آیا میدانستید: نور میتواند دور کره ی زمین (خط استوا) را ۷٫۵ بار در ۱ ثانیه طی کند


آیا میدانستید: موش های صحرایی در مواجه شدن با مشکلات حل نشدنی ناخن های خود را می جوند


آیا میدانستید: مدت عصبانیت مردان فرانسوی از همه ی مردان روی زمین بیشتر است


آیا میدانستید: رشد تعداد ماشینها در جهان ۳ برابر رشد جمعیت انسانهاست.


آیا میدانستید: چشمان ما اندازه ی زمان تولدمان است و تغییری نمیکنند؟


آیا میدانستید: اولین مردانی که عطر را برای خوش بو شدن ساختن ایرانیان بودند


آیا میدانستید: وسعت اقیانوس هند حدود ۷۵ میلیون کیلومتر مربع می شود


آیا میدانستید: از بین رنگها رنگ سفید برای زنبور ارمش دهنده و رنگ قهوه ای ناراحت کننده.


آیا میدانستید: تقریبا نیمی از کل نشریات جهان در دو کشور آمریکا و کانادا منتشر می شوند


آیا میدانستید: نپال تنها کشور ی است که پرچمش مستطیلی نیست
]]>
خدایا چه زیباست با تو بودن... 2011-08-31T10:54:37+01:00 2011-08-31T10:54:37+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1590 رز خدایا! چه لذت بخش است گذر نسیم یاد تو بر دلها و چه زیباست پرواز پرنده خاطره تو بر قلبها و چه شیرین است پیمودن اندیشه در جاده ی غیب ها بسوی تو. چه روح می بخشد گام زدن در مسیر عرفان تو و چه جان می دهد ایمان به غیب تو. خدای من! محبوب من! چه خوش است طعم عشق تو. چه شوق آفرین است نگاه عاشقانه تو. چه تکان دهنده است توجه مهرآمیز تو. چه شیرین است زندگی در کنار تو و در زیر سایه لطف تو. چه لذت بخش است گرمای دست نوازش تو. خدای من! چه آرامش هیجان انگیزی می بخشد نگریستن به چشمهای تو. چه بی قرار خدایا!

چه لذت بخش است گذر نسیم یاد تو بر دلها و چه زیباست پرواز پرنده خاطره تو بر قلبها و چه شیرین است پیمودن اندیشه در جاده ی غیب ها بسوی تو.

چه روح می بخشد گام زدن در مسیر عرفان تو و چه جان می دهد ایمان به غیب تو.

خدای من! محبوب من! چه خوش است طعم عشق تو.

چه شوق آفرین است نگاه عاشقانه تو.

چه تکان دهنده است توجه مهرآمیز تو.

چه شیرین است زندگی در کنار تو و در زیر سایه لطف تو.

چه لذت بخش است گرمای دست نوازش تو.

خدای من!

چه آرامش هیجان انگیزی می بخشد نگریستن به چشمهای تو.

چه بی قراری آرامی است بر در خانه ی محبت تو.

محبوبم!

نه تنها از خویش مران که در کنارم گیر و دامنت را پناه جاودانه من ساز.

مرا از نزدیکترین عارفان و شایسته ترین بندگان و راستگوترین معلمان و خالص ترین عبادت کنندگان و مخلص ترین روی به تو آورندگانت قرار ده.

ای خلاق بزرگیها و ای آفریننده عظمت ها! و ای در وجود آورنده ی رتبه های بلند!

ای عظیم! ای جلیل! ای بخشنده کرم و ای کرامت محض! ای دست گیرنده و به مقصد رساننده!

تو را سوگند به رحمت و نعمت بی منتهایت که اجابت کن!

ای مهربانتر بخشندگان!

]]>
لالایی(خواب آسمونی) 2011-08-11T01:57:49+01:00 2011-08-11T01:57:49+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1589 رز  لالا لالا بخواب دردونه من بخواب چشم و چراغ خونه من  لالا لالا بخواب آروم جونم ببند اون چشم نازو مهربونم بخواب تا خواب مهتاب و ببینی روی بال پرستو ها بشینی   بخواب تا خواب دریا رو ببینی کنار ساحلش آروم بشینی  بخواب تا خواب باغ گل ببینی واسه مامان و بابا گل بچینی  چشات خسته س بخواب آروم لالا یی عزیز دل!عزیز جون مایی  لالا لالا بخواب ماهان ماهم ببند اون چشم نازو چش سیاهم لالا لالا بخواب مامان بیداره برات لالایی های تازه داره  لالا لالا بخواب دردونه من

بخواب چشم و چراغ خونه من

 لالا لالا بخواب آروم جونم

ببند اون چشم نازو مهربونم

بخواب تا خواب مهتاب و ببینی

روی بال پرستو ها بشینی

  بخواب تا خواب دریا رو ببینی

کنار ساحلش آروم بشینی

 بخواب تا خواب باغ گل ببینی

واسه مامان و بابا گل بچینی

 چشات خسته س بخواب آروم لالا یی

عزیز دل!عزیز جون مایی

 لالا لالا بخواب ماهان ماهم

ببند اون چشم نازو چش سیاهم

لالا لالا بخواب مامان بیداره

برات لالایی های تازه داره

]]>
اگر واقعا عاشقش باشی 2011-08-11T01:53:24+01:00 2011-08-11T01:53:24+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1588 رز اگر واقعا عاشقش باشی ، حتی فکر کردن به او باعث شادی و آرامشتان می شود . اگر واقعا عاشقش باشی ، در کنار او که هستید ، احساس امنیت می کنید . اگر واقعا عاشقش باشی ، حتی با شنیدن صدایش ، ضربان قلب خود را در سینه حس می کنید . اگر واقعا عاشقش باشی ، زمانی که در کنارش راه می روید احساس غرور می کنید . اگر واقعا عاشقش باشی ، تحمل دوری اش برایتان سخت و دشوار است . اگر واقعا عاشقش باشی ، حتی تصور بدون او زیستن برایتان دشوا ر است . اگر واقعا عاشقش باشی ، شیرین ترین لحظات عمرتان لحظاتی است که با او گ

اگر واقعا عاشقش باشی ، حتی فکر کردن به او باعث شادی و آرامشتان می شود .

اگر واقعا عاشقش باشی ، در کنار او که هستید ، احساس امنیت می کنید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، حتی با شنیدن صدایش ، ضربان قلب خود را در سینه حس می کنید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، زمانی که در کنارش راه می روید احساس غرور می کنید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، تحمل دوری اش برایتان سخت و دشوار است .

اگر واقعا عاشقش باشی ، حتی تصور بدون او زیستن برایتان دشوا ر است .

اگر واقعا عاشقش باشی ، شیرین ترین لحظات عمرتان لحظاتی است که با او گذرانده اید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، حاضرید برای خوشحالی اش دست به هرکاری بزنید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، هر چیزی را که متعلق به اوست ، دوست دارید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، برای دیدن مجددش لحظه شماری می کنید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، حاضرید از خواسته های خود برای شادی او بگذرید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، به علایق او بیشتر از علایق خود اهمیت می دهید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، حاضرید به هرجایی بروید فقط او در کنارتان باشد .

اگر واقعا عاشقش باشی ، ناخود آگاه برایش احترام خاصی قائل هستید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، واژه تنهایی برایتان بی معناست .

اگر واقعا عاشقش باشی ، آرزوهایتان آرزوهای اوست .

اگر واقعا عاشقش باشی ، در دل زمستان هم احساس بهاری بودن دارید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، با موفقیت و محبوبیت او شاد و احساس سربلندی می کنید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، او برای شما زیباترین و بهترین خواهد بود اگرچه در واقع چنین نباشد .

اگر واقعا عاشقش باشی ، تحمل سختی ها برایتان آسان و دلخوشی های زندگیتان فراوان می شوند .

اگر واقعا عاشقش باشی ، به همه چیز امیدوارانه می نگرید و رسیدن به آرزوهایتان را آسان  می شمارید .

اگر واقعا عاشقش باشی ، در مواقعی که به بن بست می رسید ، با صحبت کردن با او به آرامش می رسید .

گر واقعا عاشقش باشی ، شادی اش برایتان زیباترین منظره دنیا و ناراحتی اش برایتان سنگین ترین غم دنیاست .

به راستی دوست داشتن چه زیباست ،این طور نیست ؟


]]>
نفرین به تو ای غریبه 2011-06-29T23:09:11+01:00 2011-06-29T23:09:11+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1586 رز  نفرین به تو ای غریبه  به تو که روزی اشنا ترین لحظه هایم بودی! سکوت خسته و قلب شکسته ام را ببین با من چه کردی؟  ایا تاوان عاشق شدن و عاشق بودن این است؟!  اگر چنین است پس نفرین بر عشق...  روزگار تنها شدنم را در جاده ی انتظار می گذرانم  نفرین به تو ای غریبه...   باز میان شقایق های سرخ گم خواهم شد  میروم تا شاید این بار غریقی را با خیلی از امواج  محبت به سوی ساحل مهربانیم بکشانم  چیزی بگو چیزی نخواهم گفت  سکوت های سر به زیر &nbs  نفرین به تو ای غریبه

 به تو که روزی اشنا ترین لحظه هایم بودی!

سکوت خسته و قلب شکسته ام را ببین با من چه کردی؟

 ایا تاوان عاشق شدن و عاشق بودن این است؟!

 اگر چنین است پس نفرین بر عشق...

 روزگار تنها شدنم را در جاده ی انتظار می گذرانم

 نفرین به تو ای غریبه...

  باز میان شقایق های سرخ گم خواهم شد

 میروم تا شاید این بار غریقی را با خیلی از امواج

 محبت به سوی ساحل مهربانیم بکشانم

 چیزی بگو چیزی نخواهم گفت

 سکوت های سر به زیر  از کودکی با من است

 و من این بار میخواهم عاقلانه ببینم نه عاشقانه...

]]>
روزگاری در گوشه ای از دفترم نوشته بودم.... 2011-03-30T06:35:08+01:00 2011-03-30T06:35:08+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1585 رز روزگاری در گوشه ای از دفترم نوشته بودم......تنهائی را دوست دارم چون بی وفا نیست تنهائی را دوست دارم چون تجربه اش کرده ام تنهائی رادوست دارم چون عشق دروغین درآن نیست تنهائی را دوست دارم چون خدا هم تنهاست تنهائی رادوست دارم چون در خلوت وتنهائیم در انتظار خواهم گریست وهیچ کس اشکهایم را  نمیبیند اما از روزی که تو رادیدیم نوشتم ازتنهائی بیزارم چون تنهائی یاد آور لحظات تلخ بی تو مردنم است است........... از تنهایئ بیزارم زیرا فضای غم گفته سكوتم تورا فریاد میزند...... از تنهائی بیزارم چون روزگاری در گوشه ای از دفترم نوشته بودم......

تنهائی را دوست دارم چون بی وفا نیست

تنهائی را دوست دارم چون تجربه اش کرده ام

تنهائی رادوست دارم چون عشق دروغین درآن نیست

تنهائی را دوست دارم چون خدا هم تنهاست

تنهائی رادوست دارم چون در خلوت وتنهائیم در انتظار خواهم گریست وهیچ کس اشکهایم را

 نمیبیند

اما از روزی که تو رادیدیم نوشتم

ازتنهائی بیزارم چون تنهائی یاد آور لحظات تلخ بی تو مردنم است است...........

از تنهایئ بیزارم زیرا فضای غم گفته سكوتم تورا فریاد میزند......

از تنهائی بیزارم چون به تو وابسته ام..........................

ازتنهائی بیزارم چون با تو بودن راتجربه کرده ام...........

از تنهائی بیزارم چون خداوندهیچ انسانی را تنها نیافرید..........

از تنهائی بیزارم چون خداوند تو رابرایم فرستاد تا تنها نباشم...........

از تنهائی بیزارم زیرا هر وقت تنهائی گریه كنم دستهای مهربانت رابرای پاک كردن اشكهایم كم می آورم.......

از تنهائی بیزارم چون شیرین ترین لحظاتم باتوبودن است......

ازتنهائی بیزارم چون مرداب مرده تنم با آفتاب نگاه تو جان میگیرد........

ازتنهائی بیزارم چون کویر خشک لبانم عطش باران محبت از لبانت رادارد..........

از تنهائی بیزارم چون هنوز به قداست شانه هایت ایمان دارم.......

ازتنهائی بیزارم چون تمام واژه های شعرم باتو بودن را فریاد میزند........

ازتنهائی بیزارم چون هیچگاه تنهائی را درک نکردم همیشه وهمه جا درهم حال حضورت را در قلبم حس کردم..............

پس بگذار با تو باشم...........

عاشقانه در آغوش پر مهر تو بمیرم.......

تا همیشه ماندگار باشم...............

]]>
عشق یعنی... 2011-03-29T02:24:24+01:00 2011-03-29T02:24:24+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1584 رز عشق یعنی حسرت شبهای گرم    عشق یعنی یاد یک رویای نرم   عشق یعنی یک بیابان خاطره   عشق یعنی چهار دیوار بدون پنجره   عشق یعنی گفتنی با گوش کر    عشق یعنی دیدنی با چشم کور   عشق یعنی تا ابد بی سرنوشت   عشق یعنی آخر خط بهشت   عشق یعنی گم شدن در لحظه ها   عشق یعنی آبی بی انتها

عشق یعنی حسرت شبهای گرم

 

 عشق یعنی یاد یک رویای نرم

 

عشق یعنی یک بیابان خاطره

 

عشق یعنی چهار دیوار بدون پنجره

 

عشق یعنی گفتنی با گوش کر

 

 عشق یعنی دیدنی با چشم کور

 

عشق یعنی تا ابد بی سرنوشت

 

عشق یعنی آخر خط بهشت

 

عشق یعنی گم شدن در لحظه ها

 

عشق یعنی آبی بی انتها
]]>
بالاخره تام جری رو كشت!!!!! 2011-01-27T10:23:13+01:00 2011-01-27T10:23:13+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1583 رز   http://s25.aks98.com/files/42254566484256046046.jpg 

]]>
حاج حسن خلج 2010-12-14T13:53:19+01:00 2010-12-14T13:53:19+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1582 رز یک کاروان آهسته می آید بی تو ای ستاره عشق روضه حضرت رقیه کم کم دلم از این و آن سیر می شود این سوز دل و حال خرابم روضه طفلان حضرت زینب دوباره مرغ روحم هوای کربلا کرد من ترک عشق شاه دو ساغر نمی کنم گفت ارباب اینجاست همان وعده گاه یار روضه حضرت علی اصغر این دو روز دنیا برخیز علمدار رشیدم یا صدام کن یا نگام کنماه گردون به دل خون مستی اکبر ز یاران بیش بود روضه حضرت قاسم که بریده رگ گلویت بیا بنشینیم تا باز هم گریه کنیم شاخ شمشاد تازه داماد دوباره تر میگردد از اشک عزایم روضه حضر یک کاروان آهسته می آید

بی تو ای ستاره عشق

روضه حضرت رقیه

کم کم دلم از این و آن سیر می شود

این سوز دل و حال خرابم

روضه طفلان حضرت زینب

دوباره مرغ روحم هوای کربلا کرد

من ترک عشق شاه دو ساغر نمی کنم

گفت ارباب اینجاست همان وعده گاه یار

روضه حضرت علی اصغر

این دو روز دنیا

برخیز علمدار رشیدم

یا صدام کن

یا نگام کن

ماه گردون به دل خون

مستی اکبر ز یاران بیش بود

روضه حضرت قاسم

که بریده رگ گلویت

بیا بنشینیم تا باز هم گریه کنیم

شاخ شمشاد تازه داماد

دوباره تر میگردد از اشک عزایم

روضه حضرت رقیه

روی ماه تو

هر دم از غم و ناله

]]>
سینوزیت چیست و چگونه درمان میشود؟ 2010-11-16T09:12:27+01:00 2010-11-16T09:12:27+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1581 رز فس کشیدن برایتان مشکل شده، سردرد دارید، خلط امانتان را بریده و احساس سنگینی در سر کاری کرده که به فکر چاره بیافتید. سراغ پزشک می روید و او پس از بررسی رو به شما کرده می گوید:«شما مبتلا به سینوزیت هستید!»به گزارش سلامت نیوز اگر کمی آگاهی خود را از این بیماری و نحوه  برخورد با آن را بالا ببرید، مطمئن باشید می توانید بر آن غلبه کرده و آن را درمان کنید. تشخیص سینوزیت چندان کارمشکلی نیست، اما آنچه از اهمیت فوق العاده برخوردار است، نحوه برخوردبیمار با این بیماری است به عبارت بهتر این بیما فس کشیدن برایتان مشکل شده، سردرد دارید، خلط امانتان را بریده و احساس سنگینی در سر کاری کرده که به فکر چاره بیافتید. سراغ پزشک می روید و او پس از بررسی رو به شما کرده می گوید:«شما مبتلا به سینوزیت هستید!»

به گزارش سلامت نیوز اگر کمی آگاهی خود را از این بیماری و نحوه  برخورد با آن را بالا ببرید، مطمئن باشید می توانید بر آن غلبه کرده و آن را درمان کنید. تشخیص سینوزیت چندان کارمشکلی نیست، اما آنچه از اهمیت فوق العاده برخوردار است، نحوه برخوردبیمار با این بیماری است به عبارت بهتر این بیماری خوب درمان نمی شود، مگر آنکه بیمار خود بخواهد همکاری کند.
بسیاری ازبیماران پس از دریافت دارو، مجدداَ درماه های بعد با علائم سینوزیت مراجعه می کنند و وقتی پزشک با آنها صحبت می کند، درمی یابد که بیمار به خوبی خود را کنترل نکرده است. یکی ازعمده ترین علت های این اشکال، نحوه آموزش بیمار درمواجهه باسینوزیت است. ما در این بخش به کمک آقای دکترحمیدرضا سهرابی متخصص گوش وحلق وبینی و فلوشیپ راینولوژی به طورمفصل وجامع به بیماران مبتلا به سینوزیت آموزش  می دهیم تا ازاین پس شاهد کنترل قابل توجه این بیماری باشیم.          
کترسهرابی: بهتر است اول بگوئیم سینوزیت چیست؟ انسان ها در اطراف بینی، گونه وحتی روی پیشانی خود فضاهای کوچکی مملو از هوا دارند که اصطلاحا به آنها سینوس می گویند. این حفره های کوچک یک پوشش سلولی و نرم دارند که به آن  مخاط می گویندو به صورت معمول ترشحات اندکی دارند که از طریق بینی یا حلق تخلیه می شوند. هنگامی که فردی به سینوزیت مبتلا می شود، غشاهای مخاطی بینی،گلو و خود سینوس ملتهب و متورم می شوند. با این اتفاق راه خروج ترشحات گرفته شده و دهانه خروج سینوس بسته می شود. سینوسهای بسته شده، ایجاد یک محیط مرطوب می کنند که بسیار نسبت به عفونی شدن مستعد می باشد. سینوسهایی که عفونی می شوند و نمی تواند تخلیه شوند پر از چرک شده و ایجاد علایمی چون ترشحات غلیظ، زرد یا سبز رنگ و درد صورت و دیگر  علایم عفونت را می کنند. بصورت کاملا  ساده اگر از شروع علائم سینوزیت چندروز گذشته باشد(بین یک تا سه هفته) به این سینوزیت حاد گفته می شود و اگر به هر دلیلی درمان طولانی شود وبهبود حاصل نشود و بیمار مدام مشکل داشته باشد، به آن سینوزیت مزمن می گویند. خوب است بدانید اکثرسینوزیت ها همان سینوزیت حاد است.      
                                                                            
دکترکرمانپور: آقای دکتر! دربین بیماران که به ما مراجعه می کنند، نسبت مبتلایان به سینوزیت زیاد است، این طور نیست ؟

دکترسهرابی: بله، درصد آنها قابل توجه است. حدود پنج درصد ویزیتهای پزشکان را شامل می شود و بیش از 31 میلیون انسان را در سال مبتلا می کند. سینوزیت پنجمین بیماری شایعی است که به خاطر آن آنتی بیوتیک تجویز می شود و مسئول 7 تا 12 درصد کلی آنتی بیوتیک هایی است که به وسیله پزشکان تجویز می شود.                                                                         
ترشح، درد وگرفتگی بینی از علایم اولیه سینوزیت حاد هستند.ترشحات، غلیظ زرد یا سبزرنگ هستند و از بینی یا پشت حلق خارج می شوند، درد، حساسیت و تورم واحساس پری وفشار اطراف چشم ها، گونه ها بینی ویا پیشانی است وگاهی فک فوقانی و دندانها راهم شامل می شود .گرفتگی بینی یا انسداد بینی وسختی تنفس هم اکثرا وجود دارد. برخی بیماران علاوه برموارد فوق ازکاهش حس بویایی وچشائی، گاهی سرفه که ممکن است شبها بدتر شود هم شاکی هستند.                     
                                                                                                  
دکترکرمانپور: اکثربیماران از سردرد هم رنج می برند.
دکترسهرابی: اما سردرد جزو علایم اصلی جهت تشخیص سینوزیت نیست و اهمیت آن از علایم ذکر شده کمتر است .گاهی تب، بوی بددهان، گلودرد، خستگی و بیحالی و احساس پری گوش هم توسط بیماران ذکر می شود که می تواند تائید سینوزیت باشد.

 علایم سینوزیت حاد در بزرگسالان:
•    خروج ترشحات غلیظ سبز یا زرد رنگ از بینی یا از پشت حلق
•    گرفتگی بینی یا انسداد بینی و سختی تنفس از بینی
•    درد، حساسیت، تورم و احساس پری و فشار اطراف چشم ها، گونه ها، بینی یا پیشانی
•    درد فک فوقانی و دندانها
•    کاهش حس بویایی و چشایی
•    سردرد جزو علایم اصلی جهت تشخیص سینوزیت نیست و اهمیت آن از علایم ذکر شده در بالا کمتر است.
•    سرفه که ممکن است شبها بدتر شود.
•    گاهی تب، بوی بد دهان، گلودرد، خستگی و بی حالی، احساس پُری گوش
                                                   
دکترکرمانپور:علی الظاهرعلایمی که بزرگترهارا گرفتار می کند با کودکان تفاوت هایی دارد؟
دکترسهرابی:تا حدی؛ گرفتگی دائمی بینی وسرفه بیش از7روز از علائم سینوزیت در کودکان است، تب خفیف، ترشح چرکی از بینی، بوی بد دهان، یاحتی تورم خفیف اطراف چشم، احتمالا درکودکان تایید کننده سینوزیت است؛ افراد مسن بیشتر از ترشح پشت حلق واحتقان، احساس فشار مبهم روی صورت صاف کردن گلو وسرفه صبحگاهی شاکی هستند.

             علایم سینوزیت حاد در کودکان:
•    علایم در کودکان کمتر اختصاصی است،گرفتگی دائمی بینی و سرفه که بیش از 7 روز به طول می انجامد.
•    ترشح چرکی بینی، بوی بد دهان، تب خفیف و تورم خفیف اطراف چشم احتمالا نشان دهده سینوزیت است.
•    درد یک یافته شایع در سینوزیت کودکان نیست.

دکتر کرمانپور:من علل دیگری راسراغ دارم که بیمار پس از مواجهه با آنها دچار سینوزیت و یاعود سینوزیت می شود، مثلا  اانحراف بینی وشنا!

دکترسهرابی: ببین دکتر جان باید بپذیریم که اینها علت نیستند، بلکه فقط شرایط را مناسب کرده وخطر ابتلا به سینوزیت را افزایش می دهند؛ عفونت های ویروسی دیگر، حساسیت های خاص وآلرژی، آلاینده های هوا، انحراف بینی، شناکردن، وجودپولیپ های بینی ویا تومورهای بینی ویا حتی اعمال دندانپزشکی روی فک فوقانی می تواندخطر ابتلا به سینوزیت را افزایش دهند.             
                                                                              
دکترکرمانپور:پس آلودگی هوا هم سینوزیت راتشدید می کند.   
                                                                                           
دکترسهرابی: بله کاملا، آلاینده های محیطی در مخاط، حین دم رسوب می کنند، بعضی از آنها با بازدم خارج می شوند اما برخی باقی مانده ،غلیظ شده وهمان سیر سینوزیت را طی می کنند. سیگار ودود ناشی از آن یکی از بدترین آلاینده های مستقیم است.

دکتر کرمانپور: آیا می توان گفت شناگرها بیشتر به سینوزیت مبتلا می شوند؟

دکترسهرابی:بله، شنا یکی از عوامل تحریک کننده سینوس ها وتشدید کننده بیماری سینوزیت است ویک نکته  را هم اینجا بگویم که وجود لوزه سوم بزرگ وعفونی، یکی از عوامل تشدید کننده سینوزیت در کودکان است.

دکترکرمانپور: آقای دکتر، شما به عنوان یک متخصص گوش و حلق وبینی، چگونه درمانی را توصیه می کنید؟ اگرچه این بخش خاص پزشکان است، اما بالاخره بیمار ما باید با بحث درمان چگونه کنار بیاید تا بهبود خود را تضمین کند.

دکترسهرابی: درمان سینوزیت یک مربع چهار ضلعی است، شامل پزشک، دارو، بیمار و روش های کمکی، هر یک از این اضلاع مشکل داشته باشد، به نوعی روند بهبود سینوزیت را دچار آسیب می کند
.
دکتر کرمانپور: خوب آقای دکتر برویم سراغ درمان ! فرمودید 4 ضلع دارد که یک ضلع آن پزشک و سه ضلع دیگر دارو، بیمار، و روشهای کمکی است.

دکتر سهرابی: ضلع دوم، داروهاست که پزشک اقدام به تجویز نهایی می کند، آنتی بیوتیک ها، آنتی هیستامین ها ضد احتقان ها و سرم های شستشو اساسا در نسخه ها نوشته می شود، اما این به آن معنی نیست که هر نسخه ای شامل هر 4 داروی فوق باشد.

مثلا آنتی هیستامین ها اصولا برای بیمارانی تجویز می شود که سابقه آلرژی  می دهند، این دارو اگر برای کسانی که سابقه آلرژی ندارند تجویز  شود، باعث تغلیظ ترشحات شده ، تخلیه آنها را با تاخیر رو به رو کرده و بهتر است مصرف نشود و یا ضد احتقان ها فقط در اوایل درمان کمک کننده است نه در طول درمان .

دکتر کرمانپور: شستشوی بینی اضافه بر مصرف دارو، یکی از اصول درمانی سینوزیت است. این کار را هر کسی به دلخواه خود انجام می دهد! می خواهم بدانم برای این کار روش خاصی وجود دارد؟

دکتر سهرابی: بله! شستشوی بینی هم تابع ضوابطی است که اگر درست انجام شود در بهبود سینوزیت بسیار موثر است.

دکتر سهرابی: شستشوی بینی و سینوس ها، ترشحات را رقیق، ذرات عفونی را خارج و تخلیه سینوس را تسهیل می کند.

دکتر سهرابی: سرم نرمال سالین برای شستشو مطمئن تر است، اما اختصاصی نیست و محلولی که خود بیمار هم درست می کند بلا اشکال است.در جواب شما چند نکته مهم است: اول آنکه اگر خود بیمار می خواهد محلول بسازد نباید از نمک ید دار استفاده کند، چون در طولانی مدت خود باعث حساسیت می شود.
دوم مقدار نمک، نصف قاشق چای خوری است به علاوه 250 سی سی آب گرم (چیزی حدود 2 لیوان معمولی) و می دانید که آب نباید داغ باشد(بهتر است آب قبلا جوشیده باشد).
حالا اگر گرفتگی شدید است، شستشو باید با دو لیوان (250 سی سی آب )  انجام شود و گرنه120 سی سی(یک لیوان) کافی است و بقیه را دور بریزید.
 نحوه و تکنیک شستشو هم حائز اهمیت است، در بزرگسالان بهتر است این کار با سرنگ (از سر پلاستیکی آن) یا اسپری پر شده با سرم انجام شود. می توان با دست انجام داد.سر باید جلوی دستشویی خم شده و شستشو صورت پذیرد.

در کودکان بهتر است از قطره چکان با سرنگ بدون سوزن 20 –10 قطره در هر بینی چکانده و شستشو شود. تا 6 بار در روز این کار برای افراد مبتلا به سینوزیت توصیه می شود.
یک نکته هم اینجا وجود دارد که سرنگ استفاده شده را بعد از شستشو با الکل 70% تمیز کنید و وارونه در یک لیوان خالی قرار دهید تا موقع استفاده بعدی کاملا خشک و آبها از سرنگ تخلیه شده باشد.
دکتر کرمانپور: و اما ضلع سوم، روشهای کمکی در درمان سینوزیت است.

دکتر سهرابی: استراحت در منزل مقاومت بدن در مقابل عفونت را بالا برده و بهبودی را تسریع می کند. همچنین نوشیدن مایعات فراوان، مثل آب و آب میوه، ترشحات مخاطی را رقیق کرده و تخلیه ترشحات را تسهیل می کند. البته از فراورده های حاوی کافئین به دلیل ایجاد خشکی مخاط و تغلیظ ترشحات پرهیز نمایید.

دکتر کرمانپور: آقای دکتر سهرابی! با آنکه سینوزیت یک بیماری قابل درمان است واتفاقا درمان آن هم دردسترس است، باز مشاهده می کنیم که بیماران از عدم بهبود کامل وبه قول خودشان «خوب خوب نشدن» شاکی هستند، چرا؟          
                                           
دکتر سهرابی: این برمی گردد به همان ضلع چهارم که با هم مرور کردیم! گفتیم ضلع چهارم مربع درمان ؛ خود بیماران هستند. قاطعانه می گوییم، اگربیماران دستورات فوق را خوب رعایت نکنند هر لحظه امکان عدم بهبود سینوزیت هست.

دکترکرمانپور: آقای دکتر از بخور صحبتی به میان نیاوردید!

دکترسهرابی: بخور بحث قابل توجه وجالبی دارد. هوای اکثر خانه ها خشک است وبا ورود فن کوئل ها این خشکی نه تنها بیشتر شده است بلکه هوای گرم با فشار هم خارج می شود، دراین شرایط افزودن رطوبت به هوای موجود می تواند از سینوزیت جلوگیری کند.رطوبت هوای اتاق باید بین 40 تا 45 درجه باشد. نکته مهم این است که مرطوب کننده های هوا باید به صورت مرتب تمیز شوند،وگرنه ممکن است قارچ درآنها رشد کرده وخود مستعدکننده ایجاد سینوزیت باشند.
دکتر کرمانپور: اعتراف می کنم که این موضوع را من هم نمی دانستم،آقای دکتر مردم همیشه از ما سئوال می کنند که چه موقع باید به پزشک مراجعه کنند یعنی چه موقع باشک به سینوزیت به پزشک مراجعه کنند.

دکتر سهرابی:اگر علائم سرماخوردگی بیشتر از ده روز باقی ماند، اگر علائم سرماخوردگی بعد ازهفت روز بدتر شد، اگرخلط چرکی طی هفت روز سرماخوردگی کم نشد ویا سیر بدترشونده داشته باشد و اگر علائم آلرژی با درمان های رایج بهبود نیافت و یا عوارض سینوزیت مثل تورم اطراف چشم ها بالاخص در کودکان، سردردشدید یاسفتی گردن، بیرون زدگی چشم ویا تب بالا ایجاد شود باید به پزشک مراجعه کرد.
دکتر کرمانپور: یک سئوال را به عمد به آخر موکول کردم و آن این است که اصولاً می شود به سینوزیت مبتلا نشد؟

دکتر سهرابی: زندگی ما انسان ها در هر حال اجتماعی است و هر چقدر ما رعایت کنیم، ممکن است طرف مقابل ما رعایت نکرده و ما را هم مبتلا کند. در هر صورت من پاسخ شما را این چنین می دهم که با رعایت برخی موارد می توان از ابتلا به سینوزیت پیشگیری و یا از عود آن جلوگیری به عمل آورد.

 برخی از این دستورات عبارتند از:

•    پیشگیری از ابتلا به عفونت های دستگاه تنفس فوقانی: حداقل  تماس با افراد سرماخورده، شستن مرتب دست ها با آب و صابون خصوصاً قبل از غذا، پوشیدن دستکش توسط مراقبین بهداشتی.
•    درمان دقیق حساسیت و آلرژی: علایم حساسیت می بایست زیر نظر پزشک به بهترین نحو کنترل گردد.
•    کنترل محیطی آلرژن ها شامل:
گرده های گیاهان: در فصول مربوطه سعی نمایید پنجره های خانه و اتومبیل بسته باشد و از هوای تهویه استفاده شود. پس از فعالیت خارج خانه دوش گرفته شود و در صورتی که قصد دارید در حیاط خانه کار کنید از ماسک استفاده شود، هنگام کار با گیاهان خانگی هم ماسک استفاده شود .
حیوانات خانگی خود عامل تولید آلرژن های حساسیت زا هستند. گاهی پس از بیرون بردن این حیوانات و تمیز کردن خانه، آلرژن های این حیوانات ماه ها باقی می مانند.
مایت های خانگی: تشک ها و بالش ها را با پوشش های ضد مایت بپوشانید. چیزهایی که باعث تجمع گرد و غبار در اتاق خواب می شوند را از آنجا خارج کنید، جارو برقی با قدرت بالا و با امکان فیلترینگ گرد و غبار استفاده کنید.تا آنجایی که امکان دارد در اتاق خواب از تخت خواب استفاده شده و کمتر فرش استفاده شود.رطوبت خانه را  با دستگاه های تولید رطوبت در حد کمتر از 50 درصد نگه دارید. از دود سیگار و آلاینده های هوا دوری کنید.

دکتر سهرابی متخصص گوش و حلق و بینی
دکتر کرمانپور : پزشک عمومی ]]>
ملکه ی زیبایی کودکان 2010-11-05T12:43:42+01:00 2010-11-05T12:43:42+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1580 رز سلاماین هم عکس های زیبا و با نمک ملکه ی زیبایی کودکان سلام
این هم عکس های زیبا و با نمک ملکه ی زیبایی کودکان

ملکه زیبایی
ملکه زیبایی
]]>
" رابطه وضو و ساختمان مغز" 2010-10-18T04:46:39+01:00 2010-10-18T04:46:39+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1579 رز   یکی از شاخه های دانش نوین پزشکی، دانش نور و فیزیولوژی و یا علم بررسی کارکارد سیستم عصبی است، این دانش جدید توانسته، پرده از اسرار مغز برداشته و پیچیدگی های آن را کشف نماید. از دیدگاه دانش فیزیولوژی ، مغز یک سیستم رایانه ای فوق العاده پیشرفته است و همچون رایانه دارای قسمت های مختلفی می باشد. اگر مغز را دارای اقشار مختلفی بدانیم، یک قشر آن را قشر حسی تشکیل خواهد داد که هر قسمت ازقشر حسی به عضو معینی از بدن مرتبط است . اگر نحوه ارتباط قشر حسی یا بخش های مختلف را روی نقشه ای پ ax mazhabi.jpg

 

یکی از شاخه های دانش نوین پزشکی، دانش نور و فیزیولوژی و یا علم بررسی کارکارد سیستم عصبی است، این دانش جدید توانسته، پرده از اسرار مغز برداشته و پیچیدگی های آن را کشف نماید.

از دیدگاه دانش فیزیولوژی ، مغز یک سیستم رایانه ای فوق العاده پیشرفته است و همچون رایانه دارای قسمت های مختلفی می باشد. اگر مغز را دارای اقشار مختلفی بدانیم، یک قشر آن را قشر حسی تشکیل خواهد داد که هر قسمت ازقشر حسی به عضو معینی از بدن مرتبط است . اگر نحوه ارتباط قشر حسی یا بخش های مختلف را روی نقشه ای پیاده کنیم. آدمکی پدید خواهد آمد که آدمک حسی نامیده می شود.

به طور مثال، اگر هرعضو از آدمک راتحریک کنیم، مغز آدمک حسی همانند مغز انسان واکنش نشان می دهد.


واکنش مغز آدمک حسی نسبت به وضو:

آنچه موجب تعجب و شگفتی دانشمندان نورو فیزیولوژی گردیده این است که اگرعمل وضوهمان طورکه ، انسان انجام می هد، روی آدمک حسی اجراء شود، آن اعضا بدن آدمی فقط حدود 20 درصد از سطح بدن را شامل می شوند ولی قسمت اعظم قشر حسی تحریک گردیده و واکنش نشان میدهد.

بعبارت دیگر، می توان از این واکنش معادله زیر با بدست آورد:


مرطوب کردن تمام بدن= مرطوب کردن ( دست و صورت و پاها)

نتایج بدست آمده از این تحقیقات این مطالب را متذکر می گردد که ، وضو وسیله ای برای هوشیاری انسان است و شاید یکی از حکمتهای وجوب وضو برای نمازگزار، هوشیاری حاصل از آن باشد.

brain2.jpg]]>
قدیمی ترین ابزار موسیقی دنیا : فلوت 35 هزار ساله 2010-10-07T08:46:39+01:00 2010-10-07T08:46:39+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1578 رز فلوتی که در تصویر بالا می بینید، اولین ابزار موسیقی تاریخ نژاد انسان و یکی از اولین مثال های زندگی تکنولوژیک این نژاد است و ثابت می کند که موسیقی حتی از 35 هزار سال پیش برای انسان شناخته شده و کاربردی بوده است. حضورتان را در برنامه گروه راک عصر سنگ خوشامد می گوییم! این فلوت از استخوان یک کرکس عظیم الجثه ساخته شده و به دوران پارینه سنگی تعلق دارد. یک گروه باستان شناس این فلوت را در دهکده Ach در جنوب آلمان یافته اند. ارتفاع این فلوت 22 سانتی متر و قطر دهانه آن 2 قدیمی ترین ابزار موسیقی دنیا فلوت 35 هزار ساله

فلوتی که در تصویر بالا می بینید، اولین ابزار موسیقی تاریخ نژاد انسان و یکی از اولین مثال های زندگی تکنولوژیک این نژاد است و ثابت می کند که موسیقی حتی از 35 هزار سال پیش برای انسان شناخته شده و کاربردی بوده است. حضورتان را در برنامه گروه راک عصر سنگ خوشامد می گوییم!

این فلوت از استخوان یک کرکس عظیم الجثه ساخته شده و به دوران پارینه سنگی تعلق دارد. یک گروه باستان شناس این فلوت را در دهکده Ach در جنوب آلمان یافته اند. ارتفاع این فلوت 22 سانتی متر و قطر دهانه آن 2.5 سانتی متر است. همچنین دارای 5 سوراخ و یک برش وی شکل در یک انتها است. برای نواختن این فلوت قسمت وی شکل را جلوی دهان قرار داده و در آن می دمیده اند. البته قسمت انتهایی این فلوت از محل سوراخ پنجم شکسته است. اینها اطلاعاتی است که توسط دکتر نیکلاس کنارد، استاد دانشگاه تابینگن در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

تحقیقات نشان داده است که این فلوت قادر به تولید دامنه نتی همانند فلوت های مدرن امروزی بوده است. دکتر کنارد همچنین به این نکته اشاره می کند که کشف این ابزار موسیقی نه تنها نشان دهنده شروع تمدن در انسانهای پارینه سنگی، بلکه یکی از برتری های مهم و مشخص آنها نسبت به انسان های نئاندرتال بوده است.

]]>
زلزله 6.1 ریشتری در شهرهای شیراز ، علی‌آباد ، کُنارتخته ، بهبهان ، ماهشهر ، آبادان 2010-09-27T11:42:01+01:00 2010-09-27T11:42:01+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1577 رز جزئیات زلزله در استان فارس و خوزستان :مرکزی زلزله نگاری آمریکا شدت زلزله شیراز را 5.7 ریشتر به ثبت رسانید. در حالی که مرکز زلزله شناسی در ایران آنرا 6.1 ریشتر ثبت کرده است. براساس گزارش مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران، زلزله شهرهای استان فارس 6،1 ریشتر بوده كه حوالی كنار تخته در استان فارس را تكان داده است. زلزله 6،1 ریشتری استان فارس، شهرهای شیراز، علی‌آباد و مابین كازرون و بوشهر را به لرزه درآورده است. بر این اساس مرکز زلزله مذکور که در عمق 35 کیلومتری زمین رخ داده نزدیک کازرون و در مختص جزئیات زلزله در استان فارس و خوزستان :
مرکزی زلزله نگاری آمریکا شدت زلزله شیراز را 5.7 ریشتر به ثبت رسانید. در حالی که مرکز زلزله شناسی در ایران آنرا 6.1 ریشتر ثبت کرده است.
براساس گزارش مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران، زلزله شهرهای استان فارس 6،1 ریشتر بوده كه حوالی كنار تخته در استان فارس را تكان داده است.
زلزله 6،1 ریشتری استان فارس، شهرهای شیراز، علی‌آباد و مابین كازرون و بوشهر را به لرزه درآورده است.
بر این اساس مرکز زلزله مذکور که در عمق 35 کیلومتری زمین رخ داده نزدیک کازرون و در مختصات جغرافیایی 29.670°N, 51.656°E بوده است. نقطه کانونی در 85 کیلومتری غرب شیراز، 110 کیلومتری جنوب یاسوج، و 665 کیلومتری جنوب تهران بوده است.
شدت این زلزله باعث به لرزه در آمدن منازل شهرهای جنوب خوزستان شد. به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، زلزله 6.1 ریشتری شیراز كه ساعتی پیش برخی شهرهای استان فارس را لرزاند، باعث لرزاندن شهرهای جنوب خوزستان شد به طوری كه شهروندان شهرهای بهبهان، ماهشهر و آبادان برای لحظاتی شاهد تكان خوردن زمین و ساختمان‌های خود بودند.
بنا به این گزارش، شهروندان ساكن در خانه‌های آپارتمانی به خوبی لرزش ساختمان‌های خود را احساس می‌كردند به طوری كه این موضوع سبب وحشت برخی شهروندان ساكن در مناطق جنوب خوزستان شد.
خوزستان به دلیل عدم داشتن كوه طبق اعلام كارشناسان در مسیر گسل‌های زلزله قرار ندارد و تاكنون نیز گزارشی مبنی بر وقوع زلزله در خوزستان در قرن‌های گذشته نشده است.

غلامرضا دهقان (نماینده کازرون) در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: خوشبختانه در زلزله بعدازظهر امروز در منطقه کنار تخته کازرون کسی کشته و زخمی نشده است و این زلزله خسارت مالی نیز نداشته است.ساعت  14 و 52 دقیقه بعد از ظهر امروز زمین لرزه ای به بزرگی حدود 6.1 در مقیاس ریشتر حوالی منطقه کنارتخته  شهرستان کازرون در استان فارس را لرزاند . همچنین همزمان با این اتفاق ، شیراز نیز در پی وقوع زلزله ای به لرزه درآمد.  کنارتخته در فاصله 175 کیلومتری شیرازقرار دارد.

جزییات زلزله استان شیراز

]]>
و چه زیباست... و برای تو ماندن... 2010-09-23T03:52:01+01:00 2010-09-23T03:52:01+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1576 رز چه زیباست بخاطر تو زیستن ...و برای تو ماندن... به پای تو بودن... و به عشق تو سوختن ! و چه تلخ و غم انگیز است دور از تو بودن و برای تو گریستن ... ! ای کاش می دانستی بدون تو مرگ گواراترین زندگیست ... !بدون تو و به دور از دستهای مهربانت زندگی چه تلخ و ناشکیباست ... !چه زیباست بخاطر تو زیستن ...ثانیه ها را با تو نفس کشیدن ... زندگی را برای تو خواستن ... !چه زیباست عاشقانه ها را برای تو سرودن ... ! بدون تو چه محال و نا ممکن است زندگی... ! چه زیباست بیقراری برای لحظه ی آمدن و بوئید چه زیباست بخاطر تو زیستن ...

و برای تو ماندن... به پای تو بودن... و به عشق تو سوختن !

 و چه تلخ و غم انگیز است دور از تو بودن و برای تو گریستن ... !

 ای کاش می دانستی بدون تو مرگ گواراترین زندگیست ... !

بدون تو و به دور از دستهای مهربانت زندگی چه تلخ و ناشکیباست ... !

چه زیباست بخاطر تو زیستن ...

ثانیه ها را با تو نفس کشیدن ... زندگی را برای تو خواستن ... !

چه زیباست عاشقانه ها را برای تو سرودن ... !

 بدون تو چه محال و نا ممکن است زندگی... !

 چه زیباست بیقراری برای لحظه ی آمدن و بوئیدنت ... !

برای با تو بودن و با تو ماندن ... برای با هم یکی شدن ... !

کاش به باور این همه صداقت و یکرنگی می رسیدی !

ای کاش می دانستی مرز واستن کجاست ...!!!!

و ای کاش می دیدی قلبی را که فقط برای تو می تپد ... ! ]]>
پیامک سرکاری شهریور ماه سال 1389 2010-09-19T09:09:22+01:00 2010-09-19T09:09:22+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1574 رز عر عر عر ، به من میگن خر ، یه عمره که خر هستم! همیشه باربر هستم! خری که میگن من هستم ! گوشی موبایل به دستم ، در حال خوندن هستم! * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * پیامك دادی و  از خود به در شدم" از دیدنش، به جان تو، كلى پكر شدم! از دست شكوه‏هاى تو، من خون جگر شدم بد بود حال و روزم و از بد، بدتر شدم! * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * تنهایی یعنی اینکه وقتی برات اس ام اس میاد ، مطمئن باشی که از طرفه ایرانسله ! * * * * * * * * * * * * عر عر عر ، به من میگن خر ، یه عمره که خر هستم! همیشه باربر هستم!

خری که میگن من هستم ! گوشی موبایل به دستم ، در حال خوندن هستم!


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


پیامك دادی و  از خود به در شدم"

از دیدنش، به جان تو، كلى پكر شدم!


از دست شكوه‏هاى تو، من خون جگر شدم


بد بود حال و روزم و از بد، بدتر شدم!


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

تنهایی یعنی اینکه وقتی برات اس ام اس میاد ، مطمئن باشی که از طرفه ایرانسله !


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


غضنفر هنوز با خودش درگیره که چرا خواهرش ۲ تا برادر داره

خودش یکی !


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


دقت کردی که قشنگترین و عزیز ترین چیزای دنیا همیشه یکین ؟

ماه یکیه … خورشید یکیه … زمین یکیه … خدا یکیه … مادر یکیه … پدر یکیه …


منم یکی هستم !


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

اولی : رفیقت کو؟

دومی : مرد!


اولی : چطوری ، اون که تا دیروز سالم بود؟


دومی : تریلی رفت رو انگشتش مرد.


اولی : مگه میشه؟


دومی : آخه وقتی تریلی رفت رو انگشتش ، انگشتش تو دماغش بود.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


اگه می بینی دلم میخواد فدات بشم

اگه می بینی که تو رو با دنیا عوض نمیکنم


مال اینکه که اکس خوردی و تو توهمی!


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


اگه گفتم عاشقتم ، اگه گفتم دیوونتم ، اگه گفتم فقط تورو میخوام ،

 داشتم خواب برات پیت رو می دیدم! توهم فانتزی نزن!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

میدونی سلول های مغزت چقدره!؟

یکی؟


دوتا؟100تا؟
شایدم هزار تا ، شاید هم به میلیون برسه شاید هم به میلیارد ، شاید هم

 اصلا سلول نداشته باشی! چون نمیدونی من الان سرکارت گذاشتم!!!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


همیشه با کسی رفاقت کن و دوست باش که وقتی دعوات شد زورت بهش برسه و بتونی بزنیش!!!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


هر وقت کسی رو دیدی احساس کردی میخواد بغلت کنه و فقط تو می بینیش

 زبونت بند اومده ، صدایی نمیشنوی و زمان نمیگذره ، مطمئن باش اون عزراعیله!
]]>
س ام اس های سرکاری شهریور 1389 2010-09-19T04:12:47+01:00 2010-09-19T04:12:47+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1575 رز صحرای قلبم تو تنها شتری ! ——————— یواش برو پایین یه چیزی بهت بگم . . . . . تند اومدی نمیگم!!!!!!!!!!!!!! ——————— یه بغل گل رز با یه دنیا احساس با یه سبد ستاره . می دم بهت ببر سر چها راه بفروش سودش نصف نصف! ——————— تو تک درخت زندگی من هستی که الاغم را به آن می بندم ——————— یه توپ دارم قلقلیه ……. موهای سرم فرفریه ….. مسیج جدید نداشتم سرت کلاه گذاشتم ——————— رفتم دم گل فروشی هر چی گشتم قشنگ ترین گلم رو ندیدم . آخه گوسفند ! چرا اون گل رو خوردی ؟ ——————— امروز سالگرد تو صحرای قلبم تو تنها شتری !

———————

یواش برو پایین یه چیزی بهت بگم

.

.

.

.

.

تند اومدی نمیگم!!!!!!!!!!!!!!

———————

یه بغل گل رز با یه دنیا احساس با یه سبد ستاره . می دم بهت ببر سر چها راه بفروش سودش نصف نصف!

———————

تو تک درخت زندگی من هستی که الاغم را به آن می بندم

———————

یه توپ دارم قلقلیه ……. موهای سرم فرفریه ….. مسیج جدید نداشتم سرت کلاه گذاشتم

———————

رفتم دم گل فروشی هر چی گشتم قشنگ ترین گلم رو ندیدم . آخه گوسفند ! چرا اون گل رو خوردی ؟

———————

امروز سالگرد تولد پت و مته ! تو هم مثل من این روز رو به خنگ ترین کسی که میشناسی تبریک بگو!!! جنبه داشته باش واسه خودم نفرست

———————

برداشتن قدمهای بزرگ در زندگی باعث پاره شدن خشتک انسان میشود

———————

می گن وقتی یه خوشگل به آسمون نگاه می کنه،

ستاره ها براش چشمک می زنن و لذت می برن!

یه وقت تو به آسمون نگاه نکنی گند بزنی به حالشون!

———————

از وزارت کشاورزی مزاحمتون میشم !

شما به عنوان بهترین چغندر سال انتخاب شدید !!!

———————

سه روش فرشته شدن :

۱٫ ..

۲٫ ..

۳٫ ..

چیه ؟

تو اول ادم شو فرشته شدن پیشکشت

———————

لرزش صدات………برق نگات……..تپش قلبت……..نفسهای تندت……..همه اینا نشونه اینه که………….تیروئیدت فعاله

———————

میگن هرکی دوست خوش تیپ داره جاش تو بهشته ..
خوش به حالت مفتی مفتی رفتی بهشت!

———————

سلام تا یک ربع دیگه برا شام می یایم خونتون
(ستاد ایجاد رعب و وحشت)

———————

میخواستم ببینم شب ها که میخوای بخوابی، گوشیتو خاموش می کنی که سر کارت نزارن؟

———————

از اونجایی که شتر در خواب بیند پنبه دانه،گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه، وظیفه خودم دونستم بیدارت کنم! آخه داشتی بالشتتو می خوردی!

———————

ای بابا هر شب من باید با اس ام اس بیدارت کنم ؟ خوب خودت مث بچه ادم پاشو دیگه

———————

با سلام اینجا تهران است. ساعت ۳ بامداد … صدای مردم آزار

———————

ببین یکی میخواست از خواب بیدارت کنه من نذاشتم
کار خوبی کردم؟

———————

یه سوال: اگه نصف شبی اس ام اس سرکاری بدم بیدارت کنم چی کار می کنی؟

———————

خواستم ازت تشکر کنم وبگم به تو افتخار می کنم. چون تو تنها کسی هستی که هیچ وقت منواز سر کار گذاشتنت ناامید نمی کنی

———————

این  اس ام اس رو تا حالا واسه هیچ کس نفرستادم …پس واسه تو هم نمی فرستم

———————

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گفتم بیکار نباشی اینا رو دادم واسشون سوال پیدا کنی

———————


———————

اگر به تیپ خود اهمیت میدهید

اگر به دنبال لباس زیبا برای خود هستید

اگر شیک پوشی را دوست دارید …

با ما تماس بگیرید.

صنف پالان دوزان پایتخت

———————

اگه به دعا برای مریض ها اعتقاد داری ..

تو هم این اس ام اس رو مث من واسه ۷ تا مریض روانی مث خودت بفرست

———————

دوست داشتن ، بهترین شکل مالکیت

و مالکیت بدترین شکل دوست داشتن است. . .

———————

هوا شناسی اعلام کرد : اوه اوه چقدر هوا سرده !!!

———————

من به تو دل دادم که به من قلوه دهی
دل ندادم که به من بادمجان و دلمه دهی

———————

صرف فعل نشستن به گویش  لری:
مو بنیشم
تونم بنیشی
اونم بنیشه
ما که بنیشیم
شمام که بنیشید
دیه جا نی اونا بنیشن!!!

———————

دیروز کلی انتظار کشیدم نیومدی
امروز التماس کردم بازم نیومدی
میترسم فردا چشمامو پر از اشک کنی و باز نیای!
چه بد دردیه یبوست…!!!!!

———————

پنج راه حل برای خوشحال بودن : ۱- داشتن یک دوست خوب مثل من ۲- داشتن دوستی مثل من ۳- فقط داشتن من ۴- داشتن من ۵- من

]]>
خداوندا... 2010-09-19T03:51:42+01:00 2010-09-19T03:51:42+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1573 رز ای خدای من.ای آفریدگار من .ای همه ی هستیمبر من این نعمت را ارزانی دار كه:      بیشتر در پی تسلا دادن باشم تا تسلی یافتن      بیشتر در پی فهمیدن باشم تا فهمیده شدن       بیشتر پی دوست داشتن باشم تا دوست داشته شدن                                  &nbsp ای خدای من.ای آفریدگار من .ای همه ی هستیم

بر من این نعمت را ارزانی دار كه:

      بیشتر در پی تسلا دادن باشم تا تسلی یافتن

      بیشتر در پی فهمیدن باشم تا فهمیده شدن

       بیشتر پی دوست داشتن باشم تا دوست داشته شدن

                                         زیرا در بخشیدن است كه می یابیم

                                                و در عفو كردن است كه بخشیده می شویم

                                                                و در مردن است كه حیات جاوید می یابیم

]]>
شعر و متن عاشقانه بسیار زیبا برای اونا که عاشقن. 2010-09-12T01:31:58+01:00 2010-09-12T01:31:58+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1572 رز ساده می گویم عزیزم دل بریدن ساده نیستچشمهای مهربانت را ندیدن ساده نیستاز زمان رفتنت خورشید را گم کرده امناله های ابر را هر شب شنیدن ساده نیست=======================================به خاطر روی زیبای تو بودکه نگاهم به روی هیچ کس خیره نماندبه خاطر دستان پر مهر و گرم تو بودکه دست هیچ کس را در هم نفشردمبه خاطر حرفهای عاشقانه تو بودکه حرفهای هیچ کس را باورنداشتمبه خاطر دل پاک تو بودکه پاکی باران را درک نکردمبه خاطر عشق بی ریای تو بودکه عشق هیچ کس را بی ریا ندانستمبه خاطر صدای دلنشین تو بودکه حتی صدای ساده می گویم عزیزم دل بریدن ساده نیست
چشمهای مهربانت را ندیدن ساده نیست

از زمان رفتنت خورشید را گم کرده ام
ناله های ابر را هر شب شنیدن ساده نیست

=======================================

به خاطر روی زیبای تو بود
که نگاهم به روی هیچ کس خیره نماند
به خاطر دستان پر مهر و گرم تو بود
که دست هیچ کس را در هم نفشردم
به خاطر حرفهای عاشقانه تو بود
که حرفهای هیچ کس را باورنداشتم
به خاطر دل پاک تو بود
که پاکی باران را درک نکردم
به خاطر عشق بی ریای تو بود
که عشق هیچ کس را بی ریا ندانستم
به خاطر صدای دلنشین تو بود
که حتی صدای هزار نی روی دلم ننشست
و به خاطر خود تو بود
فقط به خاطر تو

==========================================

عمر من

تا دشت پرستاره اندیشه های گرم

تا مرز ناشناخته ی مرگ و زندگی

تا کوچه باغ خاطره های گریز پای

تا دشت یادها

هان ای عقاب عشق از اوج قله های مه آلود دوردستها

پرواز کن

پرواز کن به دشت غم انگیز عمر من

 ============================================

هر صدا و هر سکوتی،اونو یاد من میاره
میشکنه بغض ترانه،غم رو گونه هام میباره
از همون نگاه اول،آرزوی آخرم شد
حس خوب داشتن اون،عاشقونه باورم شد
دلمو از قلم انداخت،اونکه صاحب دلم بود
منو دوس داشت ولی انگار،اندازش یه ذره کم بود
از همون نگاه اول،آرزوی آخرم شد
حس خوب داشتن اون،عاشقونه باورم شد

 ================================================

خسته شدم می خواهم در آغوش گرمت آرام گیرم.خسته شدم بس که از سرما لرزیدم...
بس که این کوره راه ترس آور زندگی را هراسان پیمودم زخم پاهایم به من میخندد...
خسته شدم بس که تنها دویدم...
اشک گونه هایم را پاک کن و بر پیشانیم بوسه بزن...
می خواهم با تو گریه کنم ...
خسته شدم بس که...
تنها گریه کردم...
می خواهم دستهایم را به گردنت بیاویزم و شانه هایت را ببوسم...
خسته شدم بس که تنها ایستادم

====================================================

باید فراموشت کنم / چندیست تمرین می کنم / من می توانم ! می شود ! / آرام تلقین می کنم /حالم ، نه ، اصلا خوب نیست ....تا بعد، بهتر می شود .... / فکری برای این دلِ آرام غمگین می کنم /من می پذیرم رفته ای / و بر نمی گردی همین ! / خود را برای درک این ، صد بار تحسین می کنم / کم کم ز یادم می روی / این روزگار و رسم اوست ! / این جمله را با تلخی اش ، صد بار تضمین میکنم.

========================================================

قطار می رود....تو می روی..... تمام ایستگاه می رود............
و من چقدر ساده ام که سالهای سال ،در انتظار تو
کنار این قطار رفته ایستاده ام
و همچنان به نرده های ایستگاه رفته تکیه داده ام!!(قیصرامین پور)

===================================================

می دونی دل عاشق در مقابل دل معشوق بی دل ، مثل چیه ؟
دل عاشق مثل یه لامپ مهتابی سوخته است .
دلتو می اندازی زمین . جلوی پای دلبرت . می بینتش . سفیدی و پاکیشو . میبینه چقدر ظریفه. می بینه که فقط واسه اونه که می تپه .
فکر میکنین معشوق بی دل چی کار می کنه ؟
میاد جلو . جلو و جلوتر . به دل عاشقش نگاه می کنه . یه قدم جلوتر میذاره .
پاشو میذاره روش . فشارش می ده و با نهایت خونسردی به صدای خرد شدن دل عاشقش گوش می ده .
می دونید فرق دل عاشق با اون لامپ مهتابی چیه ؟
دل عاشق میشکنه ، خرد می شه . نابود میشه . ولی آسیبی به پای معشوق بی دل نمی رسونه . پاشو نمی بره و زخمی نمی کنه . بلکه به کف پاهای قاتلش بوسه می زنه.

===============================================

شیشه دل را شکستن احتیاجش سنگ نیست این دل با نگاهی سرد پرپر می شود با
خودم عهد بستم بار دیگر که تورا دیدم ... بگویم از تو دلگیرم ولی باز تو
را دیدم و گفتم : بی تو میمیرم

 ==================================================

ه حرمت آن شاخه ی گل سرخ که لای دفتر شعرم نشکفته خشکید !
به حرمت اشک ها و گریه های سوزناکم. نه تو حتی به التماس هایم هم اعتنا نکردی !
میبنی قصه به پایان رسیده است و من همچنان در خیال چشمان زیبای تو ام که ساده فریبم داد!
قصه به آخر رسید و من هنوز بی عشق تو از تمام رویا ها دلگیرم !

 =======================================================

اگه نیایی
می دونم آسمون رنگ چشای تو داره
می دونی شب مهتابی پیش تو کم می یاره
می دونم مرغهای ساحل واسه تو دم میزنن
می دونی شن های ساحل واسه تو جون میبازن
می دونم اگه بری همه اونا دق می کنن
می دونی بدون تو یه کنج غربت میمیرم
می دونم با رفتنت آرزوهام سراب میشه
می دونی اگه نیای بدون تو چه ها میشه
می دونم اگه بخوای می تونی باز تو بیای
تو بیای پا بزاری بازم روی دوتا چشام

 ===============================================

کودک زمزمه کرد: خدایا با من حرف بزن. و یک چکاوک در مرغزار نغمه سر داد. کودک نشنید.او فریاد کشید: خدایا! با من حرف بزن صدای رعد و برق آمد. اما کودک گوش نکرد. او به دور و برش نگاه کرد و گفت خدایا! بگذار تو را ببینم ستاره ای درخشید. اما کودک ندید. او فریاد کشید خدایا! معجزه کن نوزادی چشم به جهان گشود. اما کودک نفهمید. او از سر ناامیدی گریه سر داد و گفت: خدایا به من دست بزن. بگذار بدانم کجایی.خدا پایین آمد و بر سر کودک دست کشید. اما کودک دنبال یک پروانه کرد. او هیچ درنیافت و از آنجا دور شد

===================================================

جدایی درد بی درمان عشق است
جدایی حرف بی پایان عشق است
جدایی قصه های تلخ دارد
جدایی ناله های سخت دارد
جدایی شاه بی پایان عشق است
جدایی راز بی پایان عشق است
جدایی گریه وفریاد دارد
جدایی مرگ دارد درد دارد
خدایا دور کن درد جدایی
که بی زارم دگر از اشنایی

=============================================

پیداست هنوز شقایق نشدی
زندانی زندان دقایق نشدی
وقتی که مرا از دل خود می رانی
یعنی که تو هیچ وقت عاشق نشدی
زرد است که لبریز حقایق شده است
است که با درد موافق شده است تلخ
عاشق نشدی وگر نه می فهمیدی
پاییز بهاریست که عاشق شده است

]]>
و قلب من برای تو خواهد تپید... 2010-09-09T00:24:58+01:00 2010-09-09T00:24:58+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1571 رز هر شب در رویاهایم  تو را می بینم و احساس ات می کنم و احساس می کنم تو هم همین احساس را داریدوری، فاصله و فضا بین ماستو تو این را نشان دادی و ثابت کردینزدیک، دور، هر جایی که هستیو من باور می کنم قلب می تواند برای این بتپدیک بار دیگر در را باز کنو دوباره در قلب من باشو قلب من به هیجان خواهد آمد و خوشحال خواهد شدما می توانیم یک باره دیگر عاشق باشیمو این عشق می تواند برای همیشه باشدو تا زمانی که نمردیم نمی گذاریم بمیردعشق زمانی بود که من تو را دوست داشمدوران صداقت، و من تو را داشتمدر زندگی من، م هر شب در رویاهایم  تو را می بینم و احساس ات می کنم
و احساس می کنم تو هم همین احساس را داری
دوری، فاصله و فضا بین ماست
و تو این را نشان دادی و ثابت کردی
نزدیک، دور، هر جایی که هستی
و من باور می کنم قلب می تواند برای این بتپد
یک بار دیگر در را باز کن
و دوباره در قلب من باش
و قلب من به هیجان خواهد آمد و خوشحال خواهد شد
ما می توانیم یک باره دیگر عاشق باشیم
و این عشق می تواند برای همیشه باشد
و تا زمانی که نمردیم نمی گذاریم بمیرد
عشق زمانی بود که من تو را دوست داشم
دوران صداقت، و من تو را داشتم
در زندگی من، ما همیشه خواهیم تپید
نزدیک، دور، هرجایی که هستی
من باور دارم که قلب هایمان خواهد تپید
یک بار دیگر در را باز کن
و تو در قلب من هستی
و من از ته قلب خوشحال خواهم شد
تو اینجا هستی، و من هیچ ترسی ندارم
می دانم قلبم برای این خواهد تپید
ما برای همیشه باهم خواهیم بود
تو در قلب من در پناه خواهی بود
و قلب من برای تو خواهد تپید !! ]]>
یه سلام عاشقونه 2010-09-04T23:15:14+01:00 2010-09-04T23:15:14+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1570 رز دلتنگییه سلام عاشقونهبا یه بغض بی بهونهمی نویسم تا بدونییاد تو، تو دل می مونهیادته وقتی می رفتیدم به دم نگات می كردمبغض سنگین توی چشمامگفتی: صبر كن برمی گردمیادته قسم می خوردیمعزیزم بی تو میمیرماما حالا كه تو نیستیمن با دلتنگی اسیرمیادمه وقتی می گفتمبه خدا نمیری از یادآه سردی می كشیدی!توی قلبم مثل فریاداما حالا كه تو نیستیحال و روز من خرابهآخر قصه ی عاشقاشك و ماتم و سرابهاما حالا كه می بینمبی تو دل رنگی ندارهتوی آسمون چشمامغروبا بارون می بارهمی دونی طاقت ندارمبا غم و غصه اسیرمزود بیا كه خیلی تنه دلتنگی
یه سلام عاشقونه

با یه بغض بی بهونه

می نویسم تا بدونی

یاد تو، تو دل می مونه


یادته وقتی می رفتی

دم به دم نگات می كردم

بغض سنگین توی چشمام

گفتی: صبر كن برمی گردم


یادته قسم می خوردیم

عزیزم بی تو میمیرم

اما حالا كه تو نیستی

من با دلتنگی اسیرم


یادمه وقتی می گفتم

به خدا نمیری از یاد

آه سردی می كشیدی!

توی قلبم مثل فریاد


اما حالا كه تو نیستی

حال و روز من خرابه

آخر قصه ی عاشق

اشك و ماتم و سرابه


اما حالا كه می بینم

بی تو دل رنگی نداره

توی آسمون چشمام

غروبا بارون می باره


می دونی طاقت ندارم

با غم و غصه اسیرم

زود بیا كه خیلی تنهام

به خدا بی تو میمیرم ]]>
آه... 2010-09-04T00:05:18+01:00 2010-09-04T00:05:18+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1569 رز آه از آن روزی که تنهایم نهی                                 حسه مرگ را در وجودم جا دهی در آن لحظه به چه اندیشی                                  به کدامین حسه خود رو کردی آه از آن روزی که تنهایم نهی                                 حسه مرگ را در وجودم جا دهی

در آن لحظه به چه اندیشی                                  به کدامین حسه خود رو کردی

که چنین ظالمانه مرا شکستی                            با کدامین احساس راه نفس را بستی

آه اگر دانم که آن احساس چیست                         در عجب مانم که این دنیا چیست

صورتک را بر دل زیبا زدی                                     آتشی بر جانه بی جانم زدی

نفرین به تو ای قلبه پاک                                     از بی کسی تو را چه باک

بی کس بودی راحت بودی                                   از بی وفایی رد بودی

غصه ی بی کسی چه کرد                                  ناله ی بی کسی چه کرد

رفتی سراغه یارکی                                           کز خامی ات زود جا زدی

]]>
...دوست دارم 2010-09-03T14:41:39+01:00 2010-09-03T14:41:39+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1568 رز خدا را دوست دارم   چون بدون آن عشق نیست       عشق را دوست دارم   چون بدون آن زند گی نیست        زندگی را دوست دارم     چون بدون آن تو نیستی          تو را دوست دارم  چون بدون تو من نیستم خدا را دوست دارم

 

چون بدون آن عشق نیست

 

    عشق را دوست دارم

 

چون بدون آن زند گی نیست

 

     زندگی را دوست دارم

 

  چون بدون آن تو نیستی

 

       تو را دوست دارم

 

چون بدون تو من نیستم
]]>
من که می دونم... 2010-09-01T09:18:55+01:00 2010-09-01T09:18:55+01:00 tag:http://rozghermez.mihanblog.com/post/1567 رز من که می دونم یه روزی میمیرم از نداشتنت                                                     گر چه دیگه عادت شده تو رو از خدا خواستنت من که می دونم آخرش دق می کنم تو بی کسی            & من که می دونم یه روزی میمیرم از نداشتنت    

                                                گر چه دیگه عادت شده تو رو از خدا خواستنت

من که می دونم آخرش دق می کنم تو بی کسی                      

                                               ولی اینو هم می دونم به داد من نمیرسی

من که می دونم دل تو یه قلب ساده نمی خواد                           

                                               حتی واسه یه لحظه هم با دل من راه نمی اد

من که می دونم من مثل زمینم و تو آسمون                               

                                               هیچ وقت بهت نمیرسم اخه زیاده فاصلمون

من که می دونم عزیزم سرتو خیلی شلوغه                               

                                                حتی اگه بهم بگی دوستم داری یه دروغه

من که می دونم همیشه کسی هست از عشق واست بگه

                                          منو این دل دیوونه واسه چی بخوای دیگه؟

من که می دونم پیش من نمی آی اما هنوز منتظرم

                                                             هنوز واسه نگاه تو حیرونم و در به درم

من که می دونم هیچ وقت عشق تو از یاد نمیره  

                                                    خوب می دونم یه روز دلم از دوریت آخر میمیره!!

]]>